تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افشاگری سازمان ملل درباره شکنجه کودکان فلسطینی
جمعه 31 خرداد 1392 - 15:07:18 |  کودکان

سازمان ملل با انتقاد از شکنجه کودکان فلسطینی و استفاده از آنها به عنوان سپرهای انسانی از سوی رژیم صهیونیستی، حقایق تکان دهنده‌ای را در این باره فاش کرد.
افشاگری سازمان ملل درباره شکنجه کودکان فلسطینی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته "حقوق کودکان" وابسته به سازمان ملل با تهیه گزارشی اعلام کرد: کودکان فلسطینی که در بازداشتگاه‌های اسرائیل به دست نیروهای پلیس و ارتش این رژیم نگهداری می‌شوند، در بدترین شرایط هستند و با آنها بدرفتاری شده و حتی گاهی شکنجه می‌شوند.

در این گزارش آمده است: در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های اسرائیلی از کودکان فلسطینی به زبان عبری تحقیق می‌شود، زبانی که برای کودکان فلسطینی قابل فهم نیست و زمانی که از آنها خواسته می‌شود به عبری پاسخ دهند تا با آزادی شان موافقت شود کودکان فلسطینی به دلیل عدم توانایی پاسخگویی شکنجه می شوند.

در گزارش مذکور همچنین خاطر نشان شده که کودکان به بخشی از درگیری‌های فلسطین و اسرائیل تبدیل شده‌اند و به این دلیل شمار زیادی از آنها جانشان را در این درگیری‌ها از دست می دهند.

کمیته حقوق کودکان سازمان ملل در ادامه خاطر نشان کرد: بیشتر کودکان فلسطینی که توسط نیروهای اسرائیل بازداشت و دستگیر شده‌اند به پرتاب سنگ متهم هستند و امکان دارد حتی به خاطر این جرم به 20 سال زندان نیز محکوم شوند.

در این گزارش اشاره شده که در بیشتر حتی سربازان اسرائیلی به مستبدانه بودن این بازداشت‌ها اوقات اعتراف کرده‌اند.

کمیته مذکور در ادامه گزارش خود با ابراز تاسف نسبت به مخالفت‌های مداوم رژیم صهیونیستی با درخواست‌ها برای اطلاع از وضعیت کودکان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها افزود: تاکنون در حملات نظامی به ویژه به نوار غزه، صدها کودک فلسطینی کشته و هزاران تن دیگر زخمی شده‌اند و بسیاری نیز با وجود سن کم در دادگاه‌های نظامی محامکه و یا در زندان‌های اسرائیل در حبس انفرادی به سر می برند.

در گزارش سازمان ملل، رژیم صهیونیستی به استفاده از کودکان فلسطینی به عنوان سپرهای انسانی متهم شده و آمده است که این سازمان به شدت نسبت به این مساله نگران است به نحوی که از تاریخ ژانویه 2010 تا مارس 2013، 14 مورد از این گونه اقدامات رژیم صهیونیستی گزارش شده است.

در این خصوص کمیته حقوق کودکان سازمان ملل تاکید کرد: سربازان اسرئیلی هنگام ورود به ساختمانی که خطر مرگ در آنها وجود دارد و یا برای مراقبت از خود در برابر پرتاب سنگ از سوی معترضان، از کودکان فلسطینی به عنوان سپر استفاده می کنند. حتی در یکی از این موارد نیز سربازان اسرائیل با استفاده از اسلحه کودک 9 ساله فلسطینی را وادار به تفتیش ساک‌هایی که مشکوک به وجود بمب و مواد منفجره در آنها بودند، کردند اما هیچ یک از این افراد به خاطر این اقدامشان مجازات نشدند.

در پایان گزارش مذکور آمده است: اشغالگری‌های اسرائیل در اراضی فلسطینی و ارتفاعات جولان و ادامه گسترش شهرک سازی‌ها و همچنین ایجاد دیوار حایل در کرانه باختری و سایر اقدامات اسرائیل از جمله غارت اموال فلسطینی‌ها و نابود کردن منازل آنها غیر قانونی و نقض آشکار حقوق کودکان فلسطینی و خانواده‌های آنهاست.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 02:36:56 از آدرس: