تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
قوانین و مقررات در حوزه زنان باید ارتقاء یابد
شنبه 1 تیر 1392 - 11:33:28 |  زنان

مشاور امور بانوان استانداری تهران با انتقاد از اظهارات برخی کارشناسان مبنی بر تشکیل وزارت زنان گفت: ما تجربه وزارت ورزش و جوانان را داریم و شاهد هستیم که بخش جوانان کمرنگ شده است حالا موضوع وزارت زنان هم همین است و قطعا دردی را دوا نمی کند.
قوانین و مقررات در حوزه زنان باید ارتقاء یابد

به گزارش مهر، آذرنظری در مورد تشکیل وزارت زنان و خانواده گفت: موضوع تشکیل وزارتخانه نیست. مقام معظم رهبری هم فرمودند بهتر است تمام توان خود را برای معرفی یک زن مسلمان به کار ببرید. ولی قطعا تشکیل وزارت زنان و خانواده دردی را دوا نمی کند.

وی افزود: قوانین و مقررات موجود در حوزه زنان خوب است ولی باید ارتقاء پیدا کند. اگر همین برنامه ها اعتبار کافی و قدرت اجرایی داشته باشد بسیار کارساز خواهد بود. به عنوان مثال اکنون هیئت دولت مشاور امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را به معاونت ارتقاء داده که منتظر تائید شورای نگهبان هستیم. با این اقدام دولت و تبدیل مشاوران امور بانوان وزارتخانه ها و دستگاهها به معاونت و همراه با تامین اعتبار جهش بزرگی در اجرای برنامه ها در حوزه زنان و خانواده خواهیم داشت.

مشاور استاندار تهران گفت: طرح رحمت و طرح مطلع مهر در استان تهران در حال اجراست. در طرح رحمت زنان خانه دار و در طرح مطلع مهر زوجین جوان دستگاههای دولتی با آموزشهای همسرداری و زناشویی آشنا می شوند ولی متاسفانه عدم تخصیص اعتبارات لازم موجب شده با حداقل بودجه طرحها را پیش ببریم. برخی دستگاهها هم که در این خصوص اعتبار خوب و کافی دارند با استانداری و مرکز امور زنان همراه نیستند و هر کدام ساز خود را می زنند و برنامه های خود را دارند.

آذر نظری اظهار داشت: البته طرح جامع "سند جامع توسعه امور زنان و خانواده" کمی مشکلات را برطرف خواهد کرد. این سند به تصویب هیئت دولت رسیده و به استانها ابلاغ شده است و منتظر تخصیص اعتبار هستیم. در این سند ستاد ملی زن و خانواده به ریاست رئیس جمهور و 5 وزیر تعریف شده و در استانداری ها هم استاندار رئیس ستاد خواهد بود.

مشاور اموربانوان استانداری تهران اعلام کرد: در طرح رحمت تاکنون 8 هزار زن خانه دار آموزش همسرداری، تربیت فرزند و زناشویی دیده و در طرح مطلع مهر هم تاکنون شهرستانهای شهرری و بهارستان دوره ها به اتمام رسیده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: مهر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 25 مهر 1398 - 04:41:02 از آدرس: