تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تدریس در مدارس استثنایی طبق سند تحول بنیادین آموزش وپرورش
سه شنبه 11 تیر 1392 - 12:36:28 |  کودکان

معاون برنامه ریزی آموزشی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی جزئیات جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره ابتدائی و پایه اول دوره متوسطه اول دانش آموزان استثنایی را اعلام کرد.
تدریس در مدارس استثنایی طبق سند تحول بنیادین آموزش وپرورش

به گزارش مهر، اسماعیل برقی با بیان اینکه دوره متوسطه اول برای تمامی گروه های دانش آموزان استثنایی غیر از گروه‌هایی با کم توانی ذهنی مانند دانش آموزان عادی است، افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، دانش آموزان پایه هفتم دوره اول متوسطه 30 ساعت در هفته درس می‌خوانند.

وی ادامه داد: تمام دانش آموزان کم توان ذهنی پایه پنجم که سال گذشته در پایه ششم تحصیل کردند امسال وارد دوره متوسطه اول پیش حرفه‌ای می‌شوند که جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی این دوره بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استثنایی مشخص و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه دانش آموزان این دوره تحصیلی درطول هفته به مدت 30 ساعت در کلاس‌های درس حاضر می شوند، گفت: دو درس کار و فن آوری و‌ تفکر و سبک زندگی، هرکدام به میزان دو ساعت در هفته به عنوان دروس جدیدی می باشند که دانش آموزان این پایه تحصیلی علاوه بر دروس دیگر فرا می گیرند.

برقی همچنین به سایر دروس دانش آموزان این پایه اشاره و ابراز داشت: دروس تعلیمات دینی و قرآن، مهارت های اجتماعی-اقتصادی، علوم تجربی و بهداشت هر کدام دو ساعت در هفته و ادبیات فارسی چهار ساعت در هفته، ریاضی سه ساعت در هفته که در مجموع با دو درس کار و فن آوری و تفکر و سبک زندگی شامل 30 ساعت در هفته می شود.

وی به جدول مواد درسی و ساعات کار هفتگی دوره ابتدایی دانش آموزان استثنایی اشاره و اذعان داشت: بر اساس این جدول تمامی دانش آموزان کم توان ذهنی،آسیب دیده شنوایی، آسیب دیده بینایی، معلول جسمی-حرکتی، اختلال های رفتاری-هیجانی و چند معلولیتی در طول هفته به مدت 25 ساعت در کلاس های درس حاضر می شوند.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پایان گفت: ساعات کار و برنامه زمان بندی کلاس در مراکز مشکلات ویژه یادگیری مانند سایر مدارس است و شامل 25 جلسه کاری در طول هفته است.

برقی تاکید کرد: برای تمامی دانش آموزان استثنایی با هماهنگی معلم کلاس فعالیت‌های توان بخشی (کاردرمانی، فیزیوتراپی، تربیت شنوایی، تقویت حس لامسه و ...) به میزان دو تا سه ساعت در هفته از ساعات کار هفتگی از سوی کادر توان بخشی به دانش آموزان ارائه می‌شود.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ساعات کار و برنامه زمان بندی کلاس در مراکز مشکلات ویژه یادگیری مانند سایر مدارس است و شامل 25 جلسه کاری در طول هفته است


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: مهر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:11:06 از آدرس: