تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
انتشار گزارش رسوایی جنسی در مرکز نگهداری کودکان درانگلیس
سه شنبه 18 تیر 1392 - 09:29:34 |  کودکان

گزارش تکان دهنده ای که هفده سال قبل درباره رسوایی جنسی اداره کنندگان یک مرکز نگهداری کودکان و نوجوانان در نورث ولز انگلیس تهیه شده بود ، سرانجام روز گذشته منتشر شد .
انتشار گزارش رسوایی جنسی در مرکز نگهداری کودکان درانگلیس

به گزارش واحد مرکزی خبر، براساس این گزارش که در سال 1996 تهیه شد زنجیره گسترده ای از تجاوز جنسی، به مدت چندین سال در یکی از مراکز نگهداری کودکان اتفاق افتاد ولی شورای محلی که از این رسوایی آگاه شده بود به سبب نگرانی هایی که شرکت های بیمه درباره پرداخت جریمه داشتند آن را فاش نکرد .
تجاوز به کودکان و نوجوانان در این مرکز در طول سالهای 1970 تا1980 صورت پذیرفت، اما در دهه نود و در گزارش اولیه تنها بخشی از این فاجعه فاش شده بود تا آنکه با افشای ابعاد دیگر، یکی از حقوقدانان مامور انجام تحقیق مجدد شد.
این رسوایی در مرکز نگهداری کودکان داربرین در شهر رکسهام انجام گرفته بود و در گزارش اولیه در سال 1991 هفت نفر از کارکنان این مرکز محکوم شده بودند اما به مرور زمان ابعاد جدیدی از فاجعه کشف شد و تا 40 نفر از کارکنان این مرکز به دست داشتن در این رسوایی متهم شدند.
به گزارش خبرگزاری آلمان از لندن، در پی کشف ابعاد دیگر این رسوایی، در سال 1994 شورای محلی کلاید که در حال حاصر منحل شده است به جان گلینز ماموریت داد در باره این فاجعه تحقیق کند.
دراین تحقیق که در 300 صفحه منتشر شد، آمده است:« تجاوز به کودکان و نوجوانان در خوابگاه های این مرکز بسیار گسترده بود و سال ها ادامه داشت و در بسیاری از موارد سبب ایجاد مشکلات جسمی و روانی زیادی برای قربانیان شد ، به گونه ای که دست کم 21 نفر از نوجوانان بر اثر شدت صدمات وارده جان باختند».
 
 
 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:34:21 از آدرس: