تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اختصاص 200 میلیارد تومان به سامانه گرمایشی مدارس
شنبه 29 تیر 1392 - 11:10:55 |  کودکان

رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور از 17 هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش کشور خبر داد و گفت: تلاش ما بر این است که این پروژه‌ها را به یک نقطه اطمینان برسانیم.
اختصاص 200 میلیارد تومان به سامانه گرمایشی مدارس

به گزارش ایسنا، مرتضی رئیسی در بازدید از پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش ایوانکی، گرمسار و آرادان با تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ بودجه آموزش و پرورش، با تلاش اعضای کمیسیون برنامه و بودجه 2 منبع مالی برای وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

 رئیسی گفت: تلاش نمایندگان در کمیسیون برنامه و بودجه امسال سبب شد که 2 منبع مالی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شود که یک منبع آن 200 میلیارد تومان از محل فروش گاز برای تامین سامانه گرمایشی مدارس در مناطق و روستاهای سردسیری است.

 وی افزود: یکی دیگر از منابعی که برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده، اختصاص درصدی از عوارض واردات دخانیات به کشور است.

 رئیسی ادامه داد: در طول هشت سال فعالیت احمدی نژاد 20 میلیون متر مربع فضای آموزشی به سیستم آموزشی کشور اضافه شده است که این رقم بسیار چشم گیری است و از ابتدای تشکیل آموزش و پرورش تا سال 84، 40 میلیون متر مربع فضای آموزشی احداث شده و در طول این هشت سال فضای آموزشی به 60 میلیون متر مربع رسیده است.

 در ادامه نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اتمام پروژه‌ها به خصوص پروژه‌های آموزش و پرورش به هر دلیلی که باشد تاثیر نامطلوبی در دیدگاه مردم خواهد داشت به خصوص اینکه در بسیاری از پروژه‌های آموزش و پرورش، خیرین به صورت مستمر در آن فعالیت و سرمایه گذاری می‌کنند.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان گرمسار نیز در این مراسم گفت: کارگاه هنرستان دخترانه کوثر گرمسار پس از هشت سال با تزریق قطره چکانی اعتبارات استانی هنوز به اتمام نرسیده است.

 قائمی ادامه داد: آموزش و پرورش گرمسار با توجه به عدم راه‌اندازی کارگاه از 50 درصد ظرفیت هنرستان دخترانه کوثر استفاده می‌شود و اگر کارگاه به بهره‌برداری برسد 2 برابر ظرفیت کنونی قابلیت جذب دانش آموز را خواهد داشت.

 گفتنی است؛ مقاوم سازی و احداث 2 کلاس در مدرسه صدر تا پایان سال جاری، احداث سالن اجتماعات مشترک در مدرسه صدر و بدر ایوانکی، تخریب و احداث دبیرستان بنت الهدی ایوانکی، تکمیل استخر و توسعه سونا و جکوزی در مجتمع ورزشی گرمسار تا پایان سال، تکمیل سالن ورزشی گرمسار، تکمیل مدرسه مسکن مهر 12 کلاسه گرمسار و... از جمله مصوبات این جلسه بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 03:08:19 از آدرس: