تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رایزنی با شورای نگهبان برای رفع تنها ایراد لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست
دوشنبه 7 مرداد 1392 - 11:37:47 |  کودکان

رییس سازمان بهزیستی تصویب لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را عاملی برای رفع مشکل این کودکان دانست و عنوان کرد: با تصویب این لایحه مشکلی برای واگذاری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست وجود نخواهد داشت.
رایزنی با شورای نگهبان برای رفع تنها ایراد لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست

به گزارش ایسنا، همایون هاشمی در حاشیه بازدید علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از شیرخوارگاه «شبیر» با اشاره به لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست گفت: این لایحه ابتدا 23 ایراد داشت که به ترتیب ایرادات آن برطرف و در حال حاضر تنها یک ایراد دارد که در حال رایزنی با شورای نگهبان برای برطرف کردن این یک ایراد هستیم.

ی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت این سازمان، 300 هزار کودک به بهزیستی تحویل داده شده که به سرپرستی خانوارها درآمده‌اند، گفت: در حال حاضر نیز 23 هزار کودک در سراسر کشور در مراکز سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

وی به نسبت متقاضیان به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در تهران و سایر شهرهای کشور اشاره و اظهار کرد: نسبت متقاضیان به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در تهران یک به 15 است، در حالی که این نسبت در سایر استان‌های کشور یک به هشت است.

 به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور، به جز شیرخوارگاه‌ها که تعداد آنها به بیش از چند مرکز در کشور نمی‌رسد، مابقی مراکز نگهداری این سازمان به بخش خصوصی واگذاری شده است.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 03:47:35 از آدرس: