تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ادامه رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان شین آباد در دولت جدید
یکشنبه 20 مرداد 1392 - 16:52:11 |  کودکان

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان شین آباد باید در دولت جدید نیز ادامه یابد.

به گزارش ایسنا،"عابد فتاحی"افزود: 5 نفر از کودکان شین آباد دچار سوختگی شدید هستند و از نظر زیبایی دچار آسیب‌های جدی شده‌اند و روند درمان آنها هم چنان ادامه دارد.

 وی افزود: 3 نفر از کودکان شین آبادی در سفر هوایی روز یازدهم مرداد همراه نمایندگان منتخب شهر ارومیه برای انجام پاره ای از جراحی ها و مراجعه به مراکز درمانی به تهران سفر کردند.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان کشور گفت: کودکان شین آباد مرتبا تحت مداوا و جراحی پلاستیک قرار دارند و حال عمومی آنها خوب است و آسیب‌های وارده به آنها فقط از نظر زیبایی است.

 وی با اشاره به آینده شغلی این کودکان گفت: آموزش و پرورش متعهد شده در آینده این کودکان را به عنوان نماد شین‌آباد جذب کند و در مقایسه با افراد عادی اولویت استخدام با این افراد باشد.

 وی در ادامه افزود: در تمام مدتی که این کودکان در داخل یا خارج از کشور تحت درمان هستند تمام هزینه‌های کودکان شین آباد و همراهان آنها از طرف وزارت آموزش و پرورش تقبل می‌شود.

 وی در این باره تصریح کرد: برای اعزام به خارج این کودکان باید روند قانونی طی شود و هم چنین نیاز به اعزام به خارج باید از سوی دکتر "کلانتری" تایید شود.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 04:02:54 از آدرس: