تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاکید ایران بر توجه بیشتر جامعه بین المللی به امور زنان
شنبه 20 مهر 1392 - 09:52:27 |  زنان

سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ابراز اینکه شناسایی نقش مهم نهاد خانواده یکی از پیش نیازهای لازم برای رعایت حقوق بانوان می باشد، به تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در تقویت نهاد خانواده بعنوان اولویت اصلی و لازم در راه پیشرفت، اجرای عدالت و استقرار معنویت در جامعه اشاره کرد.
تاکید ایران بر توجه بیشتر جامعه بین المللی به امور زنان

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین دهقانی روز جمعه به وقت محلی در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل درباره پیشرفت وضعیت زنان، افزود : در راستای تحقق این امر جمهوری اسلامی ایران تمرکز عمده خود را در جهت دهی به تلاشها برای ایجاد فضایی کرده است تا تحکیم پایه های بنیادین نهاد خانواده را بر پایه باورهای مذهبی تضمین نماید.
وی در ارتباط با وضعیت و جایگاه زنان در جهان امروز، ضمن اشاره به برخی پیشرفتهای حاصل شده در خصوص زنان خواستار توجه بیشتر به این موضوع در ابعاد ملی و بین المللی شد.
سفیر کشورمان اقدام جدی در رفع نا امنی اجتماعی ، بهره کشی جنسی ، نقض حقوق زنان و کودکان در مواقع بروز جنگ و درگیریهای نظامی و اعمال تحریم های غیرعادلانه به عنوان مظاهر خشونت سازمان یافته را از جمله مواردی خواند که نیاز به توجه فوری از سوی جامعه جهانی دارد.
سفیر ایران درسازمان ملل افزود : بر اساس همین منطق ضمن تبریک انتصاب معاون جدید دبیر کل و مدیر اجرایی امور بانوان سازمان ملل، از ایشان درخواست می کنیم با تلاش برای تبیین اهداف و اصول بر پایه احترام به ارزشهای اخلاقی و الهی و همچنین با درنظر داشتن ویژگیهای ملی، مذهبی و فرهنگی هر کشور، این میراث ارزشمند انسانی را پاس بداریم.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15:00:13 از آدرس: