تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
شاید تسهیلات اجتماعی جایگزین افزایش مرخصی زایمان شود
چهارشنبه 24 مهر 1392 - 13:32:26 |  زنان

یکی از مهمترین و شاید بتوان گفت تنها مصوبه ای که در دوره قبل در معاونت امور زنان تصویب شد افزایش مرخصی زایمان زنان و مرخصی به پدران بود.

به گزارش خبرآنلاین، قرار بود این مصوبه در سال جدید اجرا شود که شورای نگهبان به خاطر بار مالی که برای دولت داشت آن را رد کرد،اما با پی گیری نمایندگان این افزایش مرخصی به عنوان مشوق های افزایش جمعیتی تصویب شد.در دولت جدید حرف و حدیث برای اجرای آن فراوان بود.تا اینکه سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت وگو با فارس درباره افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه گفت: افزایش مرخصی زایمان بار مالی زیادی دارد و دولت هنوز منابع آن را تأمین نکرده است.
وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بیمه‌ای است و خدماتی محسوب نمی‌شود، بنابراین دولت موظف است مابه‌التفاوت افزایش مرخصی زایمان را پرداخت کند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: دولت می‌تواند به سازمان‌های بیمه‌ای تکلیف کند اما باید منابع آن را نیز در نظر بگیرد در صورت تخصیص منابع از سوی دولت سازمان تأمین اجتماعی افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه را اجرایی می‌کند.

نظر رئیس جدید امور زنان و خانواده
به تازگی هم شهیندخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اگر در نتیجه بررسی کارشناسی مشخص شود که در دراز مدت اجرای افزایش مرخصی زایمان مادران به ضرر زنان شاغل است به فکر افزایش تسهیلات اجتماعی برای زنان شاغل خواهیم بود.
وی درباره اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر به اینکه افزایش مرخصی زایمان مادران در طولانی مدت به ضرر زنان شاغل است، گفت: هنوز لایحه افزایش مرخصی زایمان مادران در دوره جدید کارشناسی نشده است و اگر در نتیجه کارشناسی مشخص شود که در دراز مدت اجرای افزایش مرخصی زایمان مادران به ضرر زنان شاغل است به فکر افزایش تسهیلات اجتماعی برای زنان شاغل خواهیم بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: خبرآنلاین
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 7 بهمن 1398 - 04:22:16 از آدرس: