تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
یونیسف: بیش از 3 میلیون کودک سوری از تحصیل محرومند
شنبه 23 آذر 1392 - 13:51:32 |  کودکان

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: بیش از سه میلیون کودک سوری از امکان تحصیل محرومند.
یونیسف: بیش از 3 میلیون کودک سوری از تحصیل محرومند

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در گزارشی از رکود آموزش در سوریه خبر داد و اعلام کرد هم اکنون حدود سه میلیون کودک سوری به دلایل متعددی از جمله ویرانی مدارس، فرار از جنگ و یا حمایت از خانواده‌هایشان مجبور به ترک تحصیل شدند.


در این گزارش آمده است: 50 تا 60 درصد کودکان سوری که به کشورهای همسایه پناه برده‌اند از مدرسه و آموزش محروم هستند.


به موجب این گزارش در این استان‌های الرقة، ادلب، حلب، دیرالزور، حماة، درعا و ریف دمشق از جمله مناطقی هستند که با بیشترین آسیب در این زمینه مواجه هستند.


ژولیت توما، سخنگوی بخش خاورمیانه و شمال آفریقا یونیسف گفت: آنچه یونیسف برای حمایت از بیش از 3 میلیون محروم مانده از تحصیل در جریان جنگ سوریه انجام می‌دهد کافی نیست و من از جامعه جهانی می‌خواهم به وظایف خود در قبال نجات نسلی که در معرض آسیب‌های جنگ سوریه و تبعات آن هستند، عمل کند.


پیشتر نیز سازمان ملل گزارشی را در خصوص خرابی مدارس در سوریه منتشر کرده و در آن از ویرانی بیش از 3 هزار مدرسه در این کشور خبر داده بود.

لیلی زروقی، فرستاده ویژه سازمان ملل در خصوص کودکان و درگیری‌های مسلح به سوریه نیز طی گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد: تعداد زیادی از کودکان سوری به ویژه کودکان دختر به دلیل نبود امنیت و ترس از آسیب دیدن در جریان جنگ به مدرسه نمی‌روند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 12:52:18 از آدرس: