تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
توافق ژنو نگاه سازمانهای بین المللی به ایران را تغییر داد
دوشنبه 16 دی 1392 - 09:04:33 |  حقوق بشر  > ایران

رییس دفتر برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ایران گفت: توافق کشورهای 1+5 با جمهوری اسلامی، نگاه سازمان های بین المللی را برای کمک به ایران تغییر داده است.
توافق ژنو نگاه سازمانهای بین المللی به ایران را تغییر داد

به گزارش ایرنا، دکتر ˈبالاسوبر امانیام مورالیˈ در نشست خبری در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در بجنورد؛ اظهار کرد: پس از توافق اولیه در ژنو نگاه سازمان های بین المللی بخصوص تامین کنندگان منابع مالی برنامه توسعه سازمان ملل متحد نسبت به جمهوری اسلامی ایران مثبت شده است.

وی اضافه کرد: این نگاه های مثبت نسبت به جمهوری اسلامی ایران می تواند کمک های بیشتری را در زمینه توسعه شاخص های نیروی انسانی و زیست محیطی از سوی دفتر برنامه سازمان ملل متحد متوجه ایران کند.

مورالی افزود: اکنون کشورهایی که منابع مالی برنامه توسعه ملل متحد را تامین می کنند، نسبت به گذشته برای افزایش سرمایه گذاری در ایران تمایل بیشتری یافته اند و احتمال این که مشارکت ما در اجرای طرح های زیست محیطی در ایران بیش از گذشته شود، وجود دارد.

رییس دفتر برنامه توسعه سازمان ملل در ایران به گزارش این تشکل بین المللی در زمینه ارتقای شاخص های توسعه نیروی انسانی در ایران اشاره کرد و گفت: براساس بررسی هایی که دفتر برنامه توسعه ملل متحد از سال 1980 تا 2011 در ایران داشته، شاخص های توسعه نیروی انسانی در این کشور رشد مطلوبی داشته است.

مورالی افزود: این گزارش نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران از لحاظ توسعه شاخص های نیروی انسانی بعد از کره جنوبی؛ رتبه دوم جهان را کسب کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که ارتقای شاخص های توسعه نیروی انسانی به معنای کم اثر بودن تحریم های بین المللی بر ایران است؛ اظهار کرد: تاکنون بررسی در این مورد از سوی نهادهای بین المللی انجام نشده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 27 تیر 1398 - 19:45:43 از آدرس: