تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
همایش کودکان خیابانی فردا برگزار می شود
شنبه 3 اسفند 1392 - 11:02:34 |  کودکان

همایش کودکان خیابانی در راستای تبادل تجارب علمی و عملی در مواجهه با این کودکان با هدف حمایت گیری و حساس سازی مسئولان در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.
همایش کودکان خیابانی فردا برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهزیستی کشور، « ولی الله نصر» مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این که این همایش به همت سازمان بهزیستی کشور، فردا (یکشنبه ) برگزار می شود؛ افزود: شورای ساماندهی کودکان خیابانی پس از هشت سال وقفه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده است.

نصر اظهارداشت: با ابلاغ آئین نامه ساماندهی کودکان خیابانی در سال 1384، 11 دستگاه عضو شورای ساماندهی کودکان خیابانی شدند که برخی از این سازمان های فعالیتی در این خصوص نداشتند.

وی اضافه کرد: با پیگیری های معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شورای ساماندهی کودکان خیابانی تشکیل شد و دبیرخانه ای برای آن درنظر گرفته شد تا تمامی دستگاه ها با همکاری یکدیگر در ساماندهی این امر به سازمان بهزیستی کشور کمک کنند.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه اشتراک تجارب علمی و عملی در مواجهه با کودکان خیابانی، حمایت گیری و حساس سازی مسئولین را از اهداف این همایش عنوان کرد.

وی گفت: تاکید بر نقش و جایگاه بخش غیردولتی در توانمندسازی، جلب مشارکت کودکان و نوجوانان در برنامه های بازتوانی، حساس سازی رسانه ها در آگاه سازی و تغییر نگرش مردم و مسئولان از سیاست های کلان همایش کودکان خیابانی محسوب می شود.

نصر با اشاره به این که صاحب نظران دانشگاهی همراه با جمعی از مسئولان متولی ساماندهی کودکان خیابانی در این همایش سخنرانی خواهند کرد، یادآور شد: برگزاری جشنواره تولیدات هنری در قالب عکس، پوستر، کلیپ و فیلم کوتاه با محوریت کودکان خیابانی و برگزاری کارگروه های تخصصی از برنامه های جانبی این همایش است.

وی افزود: بیش از 60 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که مقالات منتخب در کتاب همایش به چاپ خواهند رسید.

همایش کودکان خیابانی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز مطالعات نیروی انتظامی، انجمن علمی رفاه اجتماعی ایران، انجمن علمی مددکاری اجتماعی، ستاد سازماندهی سازمان های مردم نهاد، شورای اسلامی شهر تهران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و توسط سازمان بهزیستی کشور برگزار می شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:52:51 از آدرس: