تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
طرح ایجاد شبکه‌ اجتماعی بومی ویژه‌ دانش‌آموزان تدوین شد
شنبه 17 اسفند 1392 - 14:17:03 |  کودکان

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از تهیه طرح ایجاد شبکه‌ اجتماعی بومی ویژه‌ دانش‌آموزان خبر داد.
طرح ایجاد شبکه‌ اجتماعی بومی ویژه‌ دانش‌آموزان تدوین شد

به گزارش فارس، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری هشتمین همایش سالانه همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با عنوان «تربیت اسلامی، فضای مجازی، چالش‌ها و راهکارها» که امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص برنامه‌های این معاونت برای استفاده از فرصت‌های فضای مجازی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما منتظر نتایج این همایش نماندیم و برنامه‌هایی را از قبل پیش‌بینی کردیم؛ البته نتایج این همایش در تسریع حرکت و تصحیح برنامه‌ها موثر خواهد بود.

وی به برگزاری مسابقه وبلاگ‌نویسی برای دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در این عرصه، دانش‌آموزان طراحی وبلاگ می‌کنند و مطالب را در هر عرصه که فعال هستند، عرضه می‌کنند و نتایج آن هزاران تولید است.

کفاش با بیان اینکه موضوع برخی از گفتمان‌های دانش‌آموزی نیز فضای مجازی است، افزود: تشکل‌های دانش‌آموزی مثل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به بحث فضای مجازی توجه دارند و این موضوع جزو بحث‌های حلقه‌های معرفت قرار دارد.

وی با بیان اینکه در بخش ایده‌های نو که مربوط به فراخوان در زمینه پیشنهادات رئیس‌جمهوری در سخنان اول مهر امسال است، به صورت مجازی وارد شدیم، اظهار داشت: اثرات فرهنگیان در بخش انشاء، گفتمان و کتابخوانی به صورت مجازی دریافت شده است و بیش از 3 هزار اثر از فرهنگیان دریافت شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر مرحله منطقه‌ای مسابقات پرسش مهر دانش‌آموزی به اتمام رسیده است، گفت: مرحله استانی آغاز شده است و مرحله کشوری نیز در نیمه دوم فروردین سال آینده آغاز خواهد شد.

وی از برگزاری دوره‌های مهارتی و کاربردی فناوری برای مربیان و مشاوران در تابستان سال آینده خبر داد.

* تهیه آرشیو علمی نخبگان

کفاش از آماده شدن طرح شبکه اجتماعی  بومی ویژه دانش‌آموزان خبر داد و بیان داشت: دستمایه فعالیت ما، دانش‌آموزان ممتاز در طول 30 سال گذشته و محصول 30 دوره برگزاری مسابقات فرهنگی و پرورشی که در 30 سال گذشته است.

وی ادامه داد: برگزیدگان دوره‌های اول مسابقات دانش‌آموزی، هم‌اکنون جزو مسئولان کشوری هستند و ما به دنبال شناسایی این افراد هستیم و تهیه آرشیو علمی نخبگان را شروع کردیم. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش باید بیان اینکه در عرصه فضای مجازی برخورد فعال جواب می‌دهد، گفت: بنده عضو شبکه‌های اجتماعی نیستیم اما 3 فرزند و 3 عروس دارم که پیگیر هستند و گزارش‌ها را از آنها می‌گیرم؛ ضمن اینکه در روز 2 ساعت وبگردی می‌کنم و بخش آموزش و پرورش خبرگزاری‌ها را خط به خط می‌خوانم و نظرات و انتقاداتی نیز دارم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:18:39 از آدرس: