تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تصویب لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی
یکشنبه 18 اسفند 1392 - 10:34:42 |  کودکان

مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) با درخواست تغییر دستور توسط بیش از 50 نفر از نمایندگان به کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، سلطانی‌صبور عضو کمیسیون آموزش به عنوان یکی از متقاضیان این درخواست در سخنانی اظهار کرد: قانون تاسیس مدارس و مراکز آموزشی و مراکز پرورشی غیردولتی و غیرانتفاعی که در تاریخ 6/5/87 مطابق اصل 85 قانون اساسی به صورت آزمایشی و برای مدت 5 سال به تصویب رسیده بود اکنون در تاریخ 6/5/92 این زمان به پایان رسیده و از این تاریخ به بعد مراکز فوق‌ذکر به صورت غیرقانونی اداره می‌شوند.

 وی با بیان اینکه اکنون با خلا قانون نظارتی مواجه هستیم و نه امکان نظارت وجود دارد و نه تاسیس گفت: پیش از این نیز لایحه دو فوریتی موضوع این قانون در تاریخ 30/7/92 ارائه شده بود که به تصویب نرسید. البته دولت نیز با لایحه آن موافقت دارد.

 این عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر 23 هزار و 800 مدرسه غیرانتفاعی و غیردولتی سرگردان هستند که دارای بیش از یک میلیون و 820 هزار دانش ‌آموز می‌باشند لذا اگر هم اکنون دیوان محاسبات بخواهد به این موضوع رسیدگی کند ما با خلا قانونی مواجه هستیم.

 سلطانی افزود: با درخواست این طرح پیشنهاد می‌کنیم که به مدت یک سال این قانون تمدید شود تا در ردیف مناسب قرار گرفته و مدارس غیرانتفاعی از بلاتکلیفی درآیند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزماشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی برای مدت یک سال با 144 رای موافق، 7 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر با این درخواست موافقت کردند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 01:57:28 از آدرس: