تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
جزئیات آموزش حقوق و تکالیف شهروندی در مدارس
دوشنبه 19 اسفند 1392 - 11:14:26 |  کودکان

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: یکی از پیشنهادات رئیس جمهور در آغاز سال تحصیلی آموزش حقوق شهروندی به دانش‌آموزان بود بنابراین طرحی تنظیم شد تا آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها در زمینه حقوق شهروندی ارائه شود.

به گزارش تسنیم، مهدی نوید ادهم در رابطه با جزئیات تفاهم نامه حقوق شهروندی اظهار داشت: رئیس جمهور در آغاز سال تحصیلی در سخنان خود چند پیشنهاد را به منظور ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت مطرح کردند.

وی افزود: یکی از پیشنهادات رئیس جمهور، آموزش حقوق شهروندی و آشنا کردن دانش آموزان با حقوق، وظایف و گسترش قانون‌گرایی بود بنابراین در یک کارگروه مشترک با معاونت حقوقی ریاست جمهوری طرحی را تنظیم کردیم که بر اساس آن برخی از آموزش‌ها به دانش‌آموزان، معلمان و خانواه‌ها در زمینه حقوق و تکالیف شهروندی ارائه می‌شود.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از  تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش از جمله کتاب‌های درسی، کمک آموزشی،‌رسانه‌های آموزشی و کمک آموزشی و مجلات رشد برای آموزش حقوق شهروندی استفاده بهینه به عمل می‌آید، گفت: البته این موضوع در سال‌های اخیر در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار داشت و در کتاب‌های درسی از جمله کتاب علوم اجتماعی به آموزش این حقوق اشاره شده است.

نوید ادهم بیان کرد: تاکید رئیس جمهور بر این موضوع سبب شد تا بار دیگر موضوع حقوق شهروندی در دستور کار قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تفاهم نامه حقوق شهروندی با معاونت حقوقی ریاست جمهوری منعقد می‌شود؟گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول پیگیری این موضوع است و تمام دستگاه‌ها باید به مسئله حقوق شهروندی توجه کنند.

به گزارش تسنیم، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش از امضای تفاهم نامه حقوق شهروندی با معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آینده‌ای نزدیک با توجه به حقوق معلم و دانش‌آموز خبر داد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 18 تیر 1399 - 04:44:37 از آدرس: