تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
معرفی ایران به عنوان الگوی آموزش زنان دردنیا
چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 09:38:47 |  زنان

معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل با اشاره به دستاوردهای شگرف جمهوری اسلامی ایران درباره آموزش زنان به ویژه آموزش عالی گفت: ایران می تواند بعنوان الگوی آموزش زنان در دنیا معرفی شود.
 معرفی ایران به عنوان الگوی آموزش زنان دردنیا

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون رئیس جمهور کشورمان در امور زنان و خانواده که برای شرکت در اجلاس پنجاه و هشتم کمیسیون مقام زن در نیویورک بسر می برد، با معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرایی نهاد زنان این سازمان دیدار کرد. 

 در این دیدار که غلامحسین دهقانی، سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در سازمان ملل و خانم شریفی صدر، مدیرکل حقوق بشر و امور زنان وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، مسائل مربوط به زنان و اهداف نشست پنجاه و هشتم کمیسیون مقام زن بررسی شد. 

خانم ملامبو، معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل با اشاره به دستاوردهای شگرف جمهوری اسلامی ایران درباره آموزش زنان به ویژه آموزش عالی گفت: ایران می تواند بعنوان الگوی آموزش زنان در دنیا معرفی شود. 

وی همچنین به محقق نشدن کامل هدف دسترسی به آموزش ابتدایی برای کودکان در بسیاری از کشورهای در حال توسعه اشاره و از جمهوری اسلامی ایران برای تصویب سند کمیسیون مقام زن درباره تحقق اهداف توسعه ای هزاره درخواست همکاری کرد. 

شهین دخت مولاوردی نیز در این دیدار با تشریح رویکرد دولت آقای روحانی در ارتقاء وضع زنان در جمهوری اسلامی ایران و پیشرفتهای حاصله در این زمینه، شرکت در این اجلاس را فرصت مغتنمی برای تبادل تجربیات و آشنایی با چالشهای زنان در کشورهای مختلف دانست و بر تعامل سازنده در حوزه زنان و خانواده تاکید کرد. 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 00:56:30 از آدرس: