تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پورمحمدی: زن ایرانی سلاح برنده در عرصه جهانی است
یکشنبه 31 فروردین 1393 - 14:56:09 |  زنان

وزیر دادگستری اظهار داشت: ما نیازی به دفاع از حقوق زن در ایران نداریم و معتقدیم که به زن ایرانی ظلم نمی‌شود.
پورمحمدی: زن ایرانی سلاح برنده در عرصه جهانی است

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام پورمحمدی در مراسم گرامیداشت روز زن که با حضور زنان وزارت دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) همسر بزرگترین مردم عالم و مادر اولیای عظام الهی بود.

وی افزود: ما افتخار می‌کنیم که اسلام دین زنان و مردان است و زن در نگاه اسلام والاترین جایگاه را دارد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه ما نیازی به دفاع از حقوق زن در ایران نداریم، گفت: ما معتقدیم که به زن ایرانی ظلم نمی‌شود و این را قاطعانه و جدی اعلام می‌کنیم.

وزیر دادگستری ادامه داد: امروز زن ایرانی و مسلمان ما به برکت معارف اسلامی و قرآن، از درجه والا و ممتاز اجتماعی، حقوقی، مدنی و اقتصادی برخوردار است و اینکه به تعداد کمی از زنان تعدی می‌شود و حقشان ضایع می‌شود دلیلی بر این موضوع نیست.

وی افزود: به برخی از مردان و جوانان هم تعدی می‌شود بنابراین ما باید از حقوق همه شهروندان دفاع کنیم، حقوق شهروندی یک تکلیف بزرگ است و باید از آن دفاع کرد.

وی با اشاره به اظهارات مدعیان حقوق بشری، گفت: در دنیای مدعیان، زیاده‌گویان و متجاوزان به حقوق زن توجهی نمی‌شود و زنان از حق انسانی خود برخوردار نیستند.

پورمحمدی تأکید کرد: ما مدعی هستیم که زنان از حقوق بالایی برخوردار هستند و ما در این زمینه نقطه‌ ضعفی نداریم که کسی بخواهد به ما بگوید حقوق زنان را رعایت نمی‌کنید.

وی با اشاره به اینکه جایگاه زنان در انقلاب تابلوی نظام اسلامی است، گفت: این اتفاق به برکت رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رخ داده است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: زنان بیشتر از آنچه که از آن‌ها انتظار می‌رود در انقلاب، جنگ و حوزه‌های علم و توسعه کشور پابه‌پای مردان جلو آمدند، بنابراین امروز سلاح برنده جمهوری اسلامی در عرصه جهانی، زن ایرانی و مسلمان است.

وی خطاب به مدعیان حقوق زن در جهان گفت: چرا بحث حقوق زن را مطرح می‌کنید؟ برای حرف‌های خود سند بیاورید. اینها می‌گردند و یک دادگاهی را در یک بخشی پیدا می‌کنند و به همان اکتفا می‌کنند، در حالی که خودشان حرمت و ارزشی برای خانواده قائل نیستند.

پورمحمدی تأکید کرد: رسوایی خانواده‌های همجنس برای سرافکندگی امروز بشریت معاصر کافی است، اینکه دنیای مدرن، مدافع خانواده همجنس شود، شما که ادعای تمدن و دفاع از حقوق زن را دارید، چرا تا این حد پررویی می‌کنید؟

وی در ادامه با اشاره به بالا رفتن میزان آمار طلاق در کشور گفت: امسال سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی است. یکی از دلایل طلاق هم مشکلات اقتصادی و فرهنگی است، بنابراین باید عوارض فرهنگی را مدیریت کنیم و مشکلات را کنترل کنیم.

پورمحمدی در پایان در خصوص حمید ابوطالبی نماینده ایران در سازمان ملل گفت: مدعیان غربی سفیر ما را راه نمی‌دهند، رجزخوانی می‌کنند و ساختمان ما را می‌گیرند، این افراد باید بدانند که ما آنها را از کاخ جهانی بیرون آوردیم و دولت باید در برابر موضع آنها محکم بایستد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1399 - 17:56:07 از آدرس: