تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آموزش 625 هزار دانش آموز در قالب طرح دادرس
یکشنبه 2 شهریور 1393 - 09:42:01 |  کودکان

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از تربیت ۶۲۵ هزار دانش آموز در قالب طرح « دادرس » خبرداد.
آموزش 625 هزار دانش آموز در قالب طرح دادرس

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا در مورد جزئیات طرح «دادرس» با بیان اینکه این عنوان مخفف عبارت "دانش آموز آماده در روزهای سخت" است گفت: دانش‌آموزان در گروه‌های ۱۴ نفره در زمینه امداد، کمک‌های اولیه، چادرزنی، اسکان اضطراری، حمل تخصصی بیماران و مصدومان، بانداژ، عملیات اولیه احیا و CPR آموزش می‌بینند.

 وی افزود: دانش آموزان با آموزش مهارت‌های ذکر شده آماده می‌شوند تا بتوانند در شرایط سخت عملیات‌های خود امدادی و دیگر امدادی را با موفقیت انجام دهند.

 رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: برای هر فرد در تیم‌های ۱۴ نفره پست مشخصی وجود دارد و آنها با حضور خود در مراحل مختلف شهرستان، استان و کشور در طرح المپیاد آماده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 وی با بیان اینکه مرحله کشوری این المپیاد، امسال با حضور ۱۰۰۰ دانش آموز شهریور ماه در اردوگاه انزلی سازمان جوانان هلال احمر برگزار خواهد شد.

 قبادی دانا با بیان اینکه برای سال تحصیلی جدید ۹۴-۹۳ آموزش بیش از ۶۲۵ هزار دانش آموز را انجام خواهیم داد؛ خاطر نشان کرد: طرح "دادرس" باعث می شود تا دانش آموزان آمادگی لازم را برای رویارویی با حوادث داشته باشند و در منزل و مدرسه دیگر شاهد وقایع تلخی نباشیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 10 فروردین 1399 - 00:40:02 از آدرس: