تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مهدکودک‌ها موظف‌اند آیین نامه اجرایی بهزیستی را اجرا کنند
شنبه 1 آذر 1393 - 11:36:05 |  کودکان

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مهدکودک‌ها باید در راستای قوانین و آیین‌نامه‌های اجرایی سازمان بهزیستی گام بردارند گفت: اگر سازمان بهزیستی هم در این مورد رسیدگی نکند طبیعتا وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی باید پاسخگو باشد.
مهدکودک‌ها موظف‌اند آیین نامه اجرایی بهزیستی را اجرا کنند

به گزارش ایسنا، عباس قائدرحمت درباره اینکه آیا مجلس هم نظارتی بر عملکرد سازمان بهزیستی به ویژه درخصوص افزایش شهریه‌های مهدکودک داشته است یا خیر گفت: تا به حال گزارشی به کمیسیون اجتماعی و مجلس ارائه نشده است.

وی افزود: معتقدیم دستگاه‌های اجرایی مانند سازمان بهزیستی، وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش و پرورش، علوم و ... و نهادهای زیر مجموعه خود تکلیف دارند که هم مدیریت کرده و هم آیین نامه‌ها و قوانین را ابلاغ کنند؛ ضمن اینکه باید در عملکرد نهادهای زیرمجموعه خود نظارت هم داشته باشند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی نیز قطعا برای دستگاه‌ها و نهادهای زیرمجموعه خود سالیانه تکالیف و آیین‌نامه‌هایی دارد که ابلاغ می‌کند و اگر این قوانین جاری شود جای سوال باقی نمی‌ماند و اگر غیر از این باشد وزارت تعاون و رفاه اجتماعی باید پاسخگو باشد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس در پاسخ به این سوال که برخی از مهدکودک‌ها دو بار در سال شهریه دریافت کرده و افزایش هم داشته‌اند گفت: هر آنچه که آیین نامه سازمان بهزیستی از مهدکودک‌ها باید آن را اجرایی کند و اگر در جایی تخلف صورت گیرد سازمان مربوطه موظف به نظارت بوده و در صورت نیاز گزارش آن را به وزارتخانه متبوع ارائه می‌کند.

وی یادآور شد: در واقع اگر شخص حقیقی‌ نسبت به این گونه مسائل اعتراض دارد باید ابتدا شکایت خود را به نهاد بازرسی سازمان مربوطه ارائه کرده و پس از آن در صورت اجرایی نشدن وزارتخانه مربوطه پاسخ دهد و نهایتا اگر مشکل حل نشد گزارش آن به مجلس جهت بررسی‌های بیشتر ارجاع می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:30:08 از آدرس: