تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
معاون وزیر آموزش وپرورش:10 درصد مدارس کشور دو نوبته هستند
شنبه 4 بهمن 1393 - 15:48:25 |  کودکان

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس از احداث 97 هزار کلاس درس توسط خیرین در استان های مختلف کشور خبر داد.
معاون وزیر آموزش وپرورش:10 درصد مدارس کشور دو نوبته هستند

به گزارش ایسنا ، مرتضی رئیسی در مراسم افتتاح بزرگترین مجتمع آموزشی شهرستان مشگین شهر، افزود: 520 هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که از این تعداد 485 هزار کلاس پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شده است.

 وی با قدردانی از خدمات ارزشمند خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه سازی ،گفت: از تعداد 485 هزار کلاس درس ساخته شده در 36 سال اخیر 97 هزار کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز بوده است.

 رییسی تصریح کرد : هم اکنون فقط 10 درصد از مدارس کشور به صورت دو نوبته اداره می شوند و با بهره برداری از واحدهای آموزشی در حال احداث، این رقم در آینده به صفر خواهد رسید.

 وی با بیان این که یکی از دغدغه های اصلی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور بحث ارتقای ایمنی مدارس است اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی امسال برای تامین لوازم گرمایشی و سرمایشی مدارس سه هزار میلیارد ریال در نظر گرفته بود که تاکنون یک هزار و 600 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

 مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز در این مراسم با تقدیر از خدمات سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: برای احداث مجتمع آموزشی سمیه مشگین شهر با زیر بنای دو هزار و 817 متر مربع، 15 میلیارد ریال هزینه شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1398 - 23:40:57 از آدرس: