تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حضور هیأت حقوقی قضایی ایران در کنگره جهانی عدالت برای نوجوانان در ژنو
چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 14:39:26 |  کودکان

هیأت حقوقی قضایی جمهوری اسلامی ایران متشکل از دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، رئیس مجتمع قضایی شهید فهمیده (ویژه اطفال و نوجوانان)، معاون دادستان تهران و نماینده ستاد حقوق بشر در کنگره جهانی عدالت برای نوجوانان که از سوی سوئیس و در ژنو برگزار گردید، شرکت نمود.
حضور هیأت حقوقی قضایی ایران در کنگره جهانی عدالت برای نوجوانان در ژنو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، هیأت حقوقی قضایی جمهوری اسلامی ایران متشکل از دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، رئیس مجتمع قضایی شهید فهمیده (ویژه اطفال و نوجوانان)، معاون دادستان تهران و نماینده ستاد حقوق بشر در کنگره جهانی عدالت برای نوجوانان که از سوی سوئیس و در ژنو برگزار گردید، شرکت نمود.

در این کنگره که نمایندگان بیش از 80 کشور شامل مقامات دولتی، قضایی و انتظامی، کارگزاری ها و برنامه­های ملل متحد، سازمان­های غیردولتی و سازمان های تخصصی در زمینه کودکان با هدف بررسی و تبادل تجارب در زمینه­های گوناگون دادرسی نوجوانان و تقویت نظام عدالت برای نوجونان حضور داشتند، مباحثی نظیر پیشگیری، تقویت عدالت ترمیمی و توسعه همکاری بین­المللی و منطقه­ای مورد تأکید قرار گرفت.

در این نشست الوندی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، به تحولات مهمی که در نظام عدالت کیفری نوجوانان در عرصه­های تقنینی، روش­ها و ابتکارات بوجود آمده است، اشاره نمود و در پایان، تجارب و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر را تشریح نمود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 6 بهمن 1398 - 08:24:18 از آدرس: