تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
قوه قضائیه همایش چالش‌ها و راهکارهای حمایت از کودکان بی‌سرپرست را برگزار می کند
شنبه 25 بهمن 1393 - 13:57:02 |  کودکان

مدیرکل فرهنگ حقوقی – قضایی جامعه قوه‌ قضائیه از برگزاری همایش سه روزه حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست خبر داد و گفت: ارائه مقالات، بازدید از کانون‌های اصلاح و تربیت و جلسات هم‌اندیشی از برنامه‌های این همایش است.
 قوه قضائیه همایش چالش‌ها و راهکارهای حمایت از کودکان بی‌سرپرست را برگزار می کند

به گزارش فارس، سید علی یزدی‌خواه درباره برگزاری همایش چالش‌ها و راهکارهای قانونی حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست که قرار است توسط معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه برگزار شود، گفت: به دلیل حساسیت شرایط کودکانی که در معرض آسیب‌های مختلف قرار می گیرند بخش ویژه‌ای در قوه قضائیه تشکیل شده است که مامور پیگیری این امور با کمک دستگاه‌های اجرایی دیگر است.

وی اهداف این نشست را اینگونه مطرح کرد: جهت افزایش تعامل بین‌بخشی و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و انتقال تجربه‌های موفق سایر استان‌ها به استان‌های دیگر همایشی در قالب کارگاه‌های آموزشی سه‌روزه با حضور اساتید دانشگاه و حوزه و مسئولین ذی‌ربط استان‌های دیگر در تهران برگزار می‌شود.

این مسئول قضایی ادامه داد: این همایش جدای از تقدیر و تشکر از استان‌های فعال برنامه‌هایی مانند ارائه مقالات، بازدید از کانون‌های اصلاح و تربیت و جلسات هم‌اندیشی نیز دارد.

یزدی‌خواه با بیان اینکه این گردهمایی از روز یکشنبه 26بهمن‌ماه تا سه‌شنبه 28 بهمن‌ماه برگزار می‌شود،‌ اظهار داشت: این همایش با حضور مسئولین دفاتر حمایت از خانواده و مشاورین در سطح دادگستری‌های سراسر کشور، قضات اطفال، مسئولین فرهنگی قوه قضائیه، حجت‌الاسلام صادقی معاون فرهنگی و هراتی معاون فرهنگ عمومی قوه‌قضائیه برگزار می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ شنبه 17 خرداد 1399 - 08:33:27 از آدرس: