تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان درباره چهارشنبه آخر سال
یکشنبه 17 اسفند 1393 - 11:55:41 |  کودکان

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌بخشی از برنامه‌های صبحگاه مدارس به ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال اختصاص دارد.
ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان درباره چهارشنبه آخر سال

به گزارش تسنیم، حسن ضیاالدینی درخصوص تدابیر آموزش‌وپرورش برای چهارشنبه آخر سال اظهار داشت:‌ همه ساله با توجه به فرارسیدن چهارشنبه آخر سال و استفاده برخی دانش‌آموزان از مواد منفجره، کارگروه سلامت در ادارات آموزش وپرورش استان‌ها تشکیل می‌شود که هدف اصلی آن آموزش نکات ایمنی به دانش‌آموزان، ترویج فرهنگ پیشگیری و جلوگیری از خسارت‌های مالی و جانی چهارشنبه آخرسال در میان جامعه دانش‌آموزی است.

وی افزود: نمایندگانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در این کارگروه عضویت دارند و با همکاری آنها اطلاعات لازم درخصوص چهارشنبه آخر سال به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال بخشی از برنامه‌های صبحگاه مدارس به حوادث چهارشنبه آخرسال اختصاص دارد که نیروهایی از هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی با حضور در مدارس اطلاعات لازم را برای پیشگیری از حوادث به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

ضیاالدینی گفت: بروشورهایی نیز چاپ شده که در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا آنها نیز از حوادث چهارشنبه آخر سال مطلع شوند تا با همکاری و نظارت آنها دانش‌آموزان مواد محترقه را خریداری نکنند.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های ایمنی و بهداشتی برای دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه با دعوت از کارشناسان آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس و ... برگزاری انواع مسابقات، نمایشگاه و برنامه‌های فرهنگی مرتبط با موضوع و اختصاص بخشی از کلاس‌های درس به موضوع حوادث شب چهارشنبه آخر سال، راهکارهای کاهش خسارات و اقدام مناسب جایگزین از دیگر تدابیر اتخاذ شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 02:12:19 از آدرس: