تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
یونیسف: یک میلیون کودک از زلزله نپال به شدت آسیب دیده‌اند
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:15:02 |  کودکان

صندوق کودکان سازمان ملل "یونیسف" اعلام کرد که حدود یک میلیون کودک به شدت تحت تاثیر منفی ناشی از زلزله اخیر این کشور قرار گرفته‌اند.
یونیسف: یک میلیون کودک از زلزله نپال به شدت آسیب دیده‌اند

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سخنگوی یونیسف در حالی از آسیب دیدن یک میلیون کودک در زمین لرزه شدید نپال خبر داده است که عملیات امداد و نجات آسیب دیدگان از این زلزله همچنان ادامه دارد.

آمار قربانیان این زلزله سهمگین تاکنون به بیش از 3200 نفر رسیده است. در حالی که صدها نفر از مردم نپال در چادر یا فضای باز اسکان یافته اند، یونیسف تاکید  کرده است که امدادگران این سازمان بیماری های عفونی را که از راه آب منتقل می شود، زیر نظر دارند.

کریستوفر تیدی سخنگوی یونیسف تصریح کرد که چیزی که الان می دانیم این است که حدود یک میلیون کودک به شدت از این زلزله آسیب دیده اند. مهمترین نگرانی ما در شرایط کنونی، دستیابی به آب و فاضلاب است. ما می دانیم که آب و مواد غذایی در حال تمام شدن است.

بر اثر زلزله سهمگین 7.9 ریشتری روز شنبه تاکنون بیش از 3218 نفر در نپال کشته شده اند. این بدترین فاجعه طبیعی در نپال از سال 1934 میلادی به شمار می رود. در فاجعه سال 1934 نیز بیش از 8500 نفر کشته و 6500 نفر دیگر زخمی شدند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:51:09 از آدرس: