تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عضو کمیته ملی یمن: اشغالگران توان اشغال صنعا را ندارند
چهارشنبه 25 شهریور 1394 - 12:35:33 |  بیداری اسلامی > یمن

یک فعال سیاسی یمن با تاکید بر همبستکی ملت و ارتش یمن برای مقابله با اشغالگران گفت: یمنی‌ها همچنان در میدان نبرد پایدار ایستاده‌اند.هیچ نیروی اشغالگری توانایی اشغال صنعا را ندارد.
عضو کمیته ملی یمن: اشغالگران توان اشغال صنعا را ندارند

به گزارش تسنیم، دکتر "یوسف الحاظری" عضو "کمیته ملی مستند سازی جنایت‌های اشغالگران و تلاش برای امدادرسانی" یمن تاکید کرد ملت یمن با تمام توان در کنار ارتش و کمیته‌‌های مردمی ایستاده و هیچ اشغالگری نمی‌تواند صنعا را اشغال کند.

وی گفت: هیچ نیروی اشغالگری چه به صورت انفرادی و چه به صورت ائتلاف توانایی اشغال صنعا را ندارد، اشغالگران حتی اگر بتوانند در برخی مناطق همچون عدن پیشروی کنند توانایی استقرار و باقی ماندن در آن را نخواهند داشت.

وی درخصوص اعلام آغاز عملیات گسترده ائتلاف در استان مأرب گفت: هر چقدر اشغالگران جنگ رسانه‌ای برپا کنند توانایی اشغال کردن یمن را نخواهند داشت آنان تنها فعالیت در رسانه‌های اجتماعی همچون فیس بوک و توئیتر را آموخته‌‌اند، برای نمونه ضاحی خلفان جانشین فرمانده پلیس دبی را می‌بینیم که فرزندان کشورش را برای رفتن به یمن و سوختن در آن تشویق می‌کند، همانطور که در مأرب این حادثه برای آنان روی داد و خود از دفترش در دبی وارد فیس بوک و توئیتر می‌شود.

الحاظری ادامه داد، عملیات مأرب با اصابت موشک به نیروهای اشغالگر آغاز شد و طی روزهای گذشته نیز حوادث مشابهی برای آنان روی داد و ده‌ها خودروی زرهی آنان به طور کامل منهدم شد، این مسئله باعث شد تا اشغالگران از میدان نبرد بگریزند.

وی تاکید کرد، نیروهای یمنی از شهادت و بمباران شدن توسط جنگنده‌ها هراسی ندارند و باید گفت که نبرد رودرو و زمینی نتیجه جنگ را مشخص خواهد کرد.

یوسف الحاظری با اشاره به اتحاد ملت یمن در برابر متجاوزان گفت: ملت یمن به صورت یکپارچه در برابر متجاوزان ایستاده است و اگر این اتحاد وجود نداشت از مدتها قبل صنعا و یمن سقوط کرده بود. همبستگی و همراهی ملت یمن با ارتش و کمیته‌های مردمی فراتر از تصور همگان است. تعداد بسیار اندکی خائن وجود داشتند که به لطف خداوند آنان نیز به ریاض رفتند.

وی در خصوص وضعیت انسانی در یمن گفت: محاصره به معنی قطع کردن غذا، دارو، سوخت، برق و بسیاری موارد دیگر از جامعه است، به لطف خدا ملت یمن با تمامی این موارد کنار آمده و به آن عادت کرده است، این کمبود‌ها برای ما تازگی ندارند و سالیان سال است که با آنها روبرو هستیم.هم اکنون 12 روز است که برق در صنعا قطع شده و پیش از آن نیز هر 48 ساعت تنها یک ساعت برق داشتیم، اما با این وجود یمنی‌ها همچنان در میدان نبرد پایدار ایستاده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ جمعه 27 دی 1398 - 21:56:33 از آدرس: