تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مولاوردی: لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت تقدیم مجلس می شود
دوشنبه 16 فروردین 1395 - 13:37:33 |  زنان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت بزودی و به احتمال قوی اوایل سال 1395 تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
مولاوردی: لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت تقدیم مجلس می شود

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در حاشیه دیدار نوروزی با فعالان حوزه زنان و رسانه افزود: به همین منظور پیشنهاد 10 ماده ای که از قبل طراحی کرده بودیم برای جلوگیری از خشونت علیه زنان به این لایحه افزوده شده است تا بتوانیم بهتر در این زمینه فعالیت کنیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز این لایحه را به تصویب برساند چرا که یک لایحه جامع در خصوص خشونت علیه زنان است.
وی همچنین از تدوین سند راهبری برای امنیت زنان در روابط اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع نیز در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است گه امیدواریم یک راهبرد برای دستگاه های اجرایی باشد تا در راستای امنیت زنان در حوزه روابط اجتماعی نیز برداشته شود.
مولاوردی خاطرنشان کرد: هم لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت و هم سند راهبردی تامین امنیت زنان به عنوان دو بحث مهم هستند که می تواند برای خشونت علیه زنان کارساز باشد.
دیدار نوروزی شهیندخت مولاوردی امروز دوشنبه در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور جمعی از بانوان فعالان سیاسی و اجتماعی و فعالان عرصه رسانه برگزار شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 19:32:14 از آدرس: