تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
وزیر دادگستری آخرین وضعیت پرونده خاوری را تشریح کرد
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:57:50 |  قوه قضائیه

حجت الاسلام پور محمدی گفت: امسال در زمینه انتقال محکومین بیش از 70 نفر را منتقل کرده‌ایم و چند تبادل بزرگ زندانی در دستور کار داریم.
وزیر دادگستری آخرین وضعیت پرونده خاوری را تشریح کرد

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت دادگستری و وزارت علوم اظهارکرد: ایجاد دفاتر کلینیک شهروندی به صورت جدی در محلات ، مساجد ، دانشگاه ها پیگیری می شود.

وی ادامه داد: ما در صددیم که دفاتر مشاوره حقوقی و حمایت حقوقی ایجاد کنیم و این نیاز جدی و روشن جامعه است، جامعه ما قانون مدار  است و آموزش حقوق شهروندی نیز یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود این درحالی است که استقبال در زمینه تأسیس دفاتر  حقوق شهروندی زیاد است و با همکاری شهرداری در سرای محلات این دفاتر ایجاد شده است.

پورمحمدی در ارتباط با تبادل زندانیان گفت: با 50 کشور در زمینه انتقال محکومین توافق نامه های مختلفی داریم و سال گذشته در زمینه میزان انتقال محکومان نسبت به سالهای دیگر بهتر عملکرد بهتری داشتیم و امسال نیز بیش از 70 نفر را منتقل کردیم که 47 نفر از کویت و تعدادی از ارمنستان بودند همچنین چند تبادل بزرگ زندانی در دستور کار داریم.

وزیر دادگستری در پایان در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده خاوری خاطر نشان کرد: اتفاق جدیدی در این زمینه رخ نداده است و باید پلیس بین الملل همکاری کند؛ اما کشور کانادا پایبندی و همکاری لازم را ندارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 5 بهمن 1398 - 08:01:26 از آدرس: