تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نشست خبری برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی در خبرگزاری تسنیم
شنبه 16 مرداد 1395 - 08:15:09 |  حقوق بشر  > ایران

نشست خبری برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی بعدازظهر امروز شنبه در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.
نشست خبری برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی در خبرگزاری تسنیم

به گزارش تسنیم  نشست خبری «آرزو مرالی» دبیرکل تحقیقات کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن و «حجت‌الاسلام شیخ دقاق» نماینده شیخ عیسی قاسم که جوایز حقوق بشر اسلامی را کسب کردند، ساعت 14 امروز (شنبه، 16 مرداد 95) در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

چهارشنبه هفته گذشته (13 مرداد 1395) مراسمی به‌‌مناسبت بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی با سخنرانی رئیس قوه قضاییه و با حضور مقامات لشگری و کشوری و سفرای مقیم در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد که در این مراسم، سومین جایزه حقوق بشر اسلامی به برندگانی از خارج از کشور، با توجه به نقش آنان در «دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام هراسی» و «تبیین اصول حقوق بشر اسلامی» اعطاء شد.

در این مراسم کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در سال 95 با بررسی 15 کاندیدا از کشورهای مختلف، با اجماع تصمیم گرفت سومین جایزه حقوق بشری را به‌صورت مشترک به آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رئیس مجلس علمای شیعی بحرین به‌دلیل «نقش مؤثر در دفاع مسالمت‌آمیز از حقوق مسلمانان» و تلاش برای «پیشبرد اصول مردم سالاری دینی» و خانم «آرزو مرالی» دبیرکل تحقیقات کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن به‌‌دلیل «نقش مؤثر در دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام‌هراسی» اعطا کند.

به‌گفته محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی، این جایزه برای سومین سال به کسانی که در دنیا قطع نظر از ملیت‌شان، راجع به ارتقای حقوق بشر اسلامی فعالیت کرده‌اند اعطا شد.

خبرنگاران و تصویربرداران رسانه‌های گروهی برای حضور در این نشست خبری می‌توانند به نشانی بالاتر از بلوار کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، خیابان 12، پلاک 2 خبرگزاری تسنیم مراجعه کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 6 بهمن 1398 - 09:14:34 از آدرس: