تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
یونیسف: یک پنجم کودکان کشورهای در حال توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند
سه شنبه 13 مهر 1395 - 13:14:24 |  کودکان

گزارش های «صندوق کودکان سازمان ملل متحد» (یونیسف) و «بانک جهانی» حاکیست نزدیک به یک پنجم از کودکان ساکن کشورهای در توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند، که نیمی از آنها در زیر صحرای بزرگ آفریقا و بیش از یک سوم از آنها در جنوب آسیا ساکن هستند.
یونیسف: یک پنجم کودکان کشورهای در حال توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: بر اساس این گزارش این کودکان که جمعیت آنها در حدود 385 میلیون نفر است روزانه نزدیک به یک دلار و 90 سنت یا کمتر درآمد دارند.
«آنتونی لیک» مدیر اجرایی یونیسف در این باره گفت 'کودکان نه تنها بیشتر در معرض زندگی در فقر بسیار شدید هستند، بلکه اثرات فقر بسیار بیشتر آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این میان کودکان کم سن و سال بیش از همه و بسیار بدتر از دیگران آسیب می بینند و رشد ذهنی و جسمی آنها صدمه می بیند'.
یکی از اهداف اعلامی سازمان ملل این است که تا سال 2030 فقر را ریشه کن کند.
به گزارش ایرنا، یونیسف پیشتر نیز اعلام کرده بود که 50 میلیون کودک در جهان در خاک سرزمینی خود زندگی نمی کنند و آواره هستند.
همچنین براساس گزارش این سازمان بین المللی در سال 2015، 31 میلیون کودک پناهجو و 17 میلیون آواره در داخل کشورها به ثبت رسیده و 28 میلیون کودک خانه های خود را به دلیل خشونت و نزاع های داخلی در کشورها ترک کرده و نیازمند کمک های انسانی و خدمات اساسی هستند.
یونیسف تاکنون گزارش های مختلفی در باره وضع کودکان پناهجو و آواره و کشته و زخمی در جنگ های خاورمیانه و آفریقا بخصوص عراق، سوریه،فلسطین، لیبی، نیجریه، سودان ارائه داده است. همچنین پیشتر اعلام کرد که از هر پنج کودک عراقی یکی با خطر مرگ مواجه است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ شنبه 5 بهمن 1398 - 03:52:13 از آدرس: