تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس بهزیستی خبر داد: توافق سه جانبه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل
دوشنبه 26 مهر 1395 - 10:14:55 |  کودکان

رئیس سازمان بهزیستی از انجام توافق سه جانبه ای بین این سازمان، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل از جمله کودکان کار و نیز کودکان اتباع بیگانه به مدرسه خبر داد.
رئیس بهزیستی خبر داد: توافق سه جانبه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی تصریح کرد: هر کودکی که از آموزش و تحصیل دور بماند - آن هم مهم ترین دوره زندگی که رشد و تکامل همه جانبه آنان شکل می گیرد- ، مستعد گرفتار شدن به انواع آسیب های اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: این کودکان به خاطر بازماندگی از تحصیل ، مورد سوء استفاده افراد مختلف و باندهای سازمان یافته قرار می گیرند؛بنابراین سیاست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر این است که به هر طریق ممکن، زمینه بازگشت پذیری کودکان را به آموزش ، تحصیل ، رشد و تکامل یکپارچه ، فراهم کند.
رئیس سازمان بهزیستی همچنین خاطرنشان کرد که این استراتژی در وزارت تعاون و در بهزیستی هم در حال پیگیری است.
گفتنی است فقط در مورد کودکان کار، سالانه چهارتا پنج هزارکودک خیابانی شناسایی می شود .
برخی از این شمار در بلند مدت وارد مراکز شبه خانواده می شوند و برخی که کودکان اتباع بیگانه به شمار می آیند هم به خاطر شهریه مدارس و همچنین بی توجهی خانواده های خود از تحصیل بازمی مانند.
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش تر اعلام کرد که 350 هزاز کودک در کشور از تحصیل در مقطع ابتدایی بازمانده اند و به مدرسه نمی روند.
به گفته میدری، نحوه استخراج این آمار نیز به این شکل بود که کد ملی کودکانی که در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده بودند را از آموزش و پرورش گرفتیم و آن را با آمار ثبت احوال تطبیق دادیم و مشخص شد که این تعداد ثبت نام نکرده اند.
کودکان زیر 18 سال، 30 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1398 - 06:23:32 از آدرس: