تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اهداف کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 08:51:46 |  بیداری اسلامی

ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دقایقی دیگر با حضور مقامات و شخصیت های سیاسی در تهران اغاز بکار می‌کند.
اهداف کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می شود.

کاظم جلالی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 80 کشور در این اجلاس حضور دارند که شامل روسای پارلمانی، نواب رئیس، روسای کمیسیون ها و شخصیت های برجسته مقاومت و مبارزه در این کنفرانس شرکت می کنند، گفت:  4 کمیته تخصصی پارلمانی ها، کمیته جوانان، کمیته سازمان های غیردولتی و کمیته شخصیت های و مقاومت، در این کنفرانس تشکیل می شود که علاوه بر اینها کمیته تنظیم بیانیه نهایی نیز تشکیل خواهد شد.

سخنگوی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه ریاست این دوره از کنفرانس برعهده علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است که که اهتمام ویژه ای نسبت به این موضوع دارند، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در کنار سایر کشورها حاضر خواهند بود و به عنوان میزبان این اجلاس کمک خواهند کرد.

جلالی با بیان اینکه در اختتامیه این کنفرانس از بیانات رئیس جمهور استفاده خواهیم کرد، گفت: اجرای سمفونی مقاومت و تجلیل از چهره های مقاومت از دیگر برنامه های اختتامیه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین خواهد بود.

سخنگوی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: اختتامیه نیز روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

* تاریخچه
مجلس شورای اسلامی در تاریخ 19 /2 /1369 قانونی با عنوان "قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین" تصویب کرد.

این قانون ضمن اعلام حمایت و دفاع مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه خویش هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی را موظف نموده است از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش داده و در فرصت های مقتضی کنفرانس هایی متشکل از نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران برگزار نماید. 
بر این اساس تاکنون پنج دوره "همایش بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین" در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین به ترتیب زیر برگزار گردیده است:

- اولین دوره همایش (مهرماه 1370 شمسی/ اکتبر 1991 ): همزمان با کنفرانس مادرید و در بزرگداشت انتفاضه اول ملت فلسطین (انتفاضه استقلال)،

- دومین دوره همایش (اردیبهشت ماه 1380 شمسی/ آوریل 2001 ) :همزمان و در حمایت از انتفاضه دوم ملت فلسطین (انتفاضه الاقصی)،

- سومین دوره همایش (فروردین ماه 1385 شمسی/ آوریل 2006 ) : همزمان با اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه تخریب باب مغاربه - در بخش غربی مسجدالاقصی- و در حمایت از قدس شریف،

- چهارمین دوره همایش (اسفند ماه 1387 شمسی/ مارس 2009 ): پس از تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و در حمایت از ایستادگی اسطوره ای ملت و مقاومت فلسطین در برابر این تهاجم خونین و وحشیانه.

و پنجمین دوره همایش ( روزهای نهم و دهم مهر سال 1390 شمسی / اول و دوم اکتبر 2011م ) در تهران با شعار اصلی همایش "فلسطین: وطن فلسطینیان" و "الفلسطینیون لا یبحثون عن وطن: وطنهم فلسطین" برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 15:50:20 از آدرس: