تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس جمهور ونزوئلا: مخالفان از کودکان در اعتراضات خشونت بار استفاده می‌کنند
دوشنبه 22 خرداد 1396 - 10:11:17 |  کودکان

رئیس جمهور ونزوئلا بر این باور است که مخالفان دولت از کودکان در تظاهرات اعتراض آمیز و خشونت بار استفاده می‌کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز یکشنبه تاکید کرد: با پاپ فرانسیس صحبت خواهم کرد تا مخالفان دولت ونزوئلا را متقاعد نماید که کودکان نباید در اعتراضات خشونت آمیز مشارکت کنند.

اظهارات رئیس جمهور ونزوئلا در شرایطی است که دو طرف درگیر در این کشور خواستار کمک پاپ برای حل و فصل بحران سیاسی شده اند.از آغاز اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا در اوایل ماه آوریل، نوجوانان با زدن ماسک در تظاهرات گسترده و خشونت آمیز علیه دولت شرکت کرده اند. تاکنون حداقل 67 نفر در جریان ناآرامی های ونزوئلا کشته شده اند که 6 نفر آنها نوجوانان زیر 18 سال بوده اند.

مادورو در ادامه تصریح کرد: گروه های مخالف کودکان را برای گروه های تروریستی آموزش داده اند تا از آنها برای شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز با هدف سرنگونی دولت استفاده کنند.

وی افزود: می خواهم از پاپ درخواست کنم تا به ما کمک کند تا مخالفان به خشونت پایان دهند. ولی مهمتر از آن می خواهیم مخالفان را متقاعد کند تا به استفاده از کودکان در اقدامات خشونت آمیز پایان دهند.

مادورو خواستار برگزاری انتخابات 30 جولای برای انتخاب نمایندگان مجلس موسسان شده است تا نمایندگان جدید قانون اساسی را مورد بازنگری قرار دهند.

مادورو بر این باور است که برگزاری انتخابات مجلس موسسان و بازنگری قانون اساسی، می تواند به 2 ماه ناآرامی و تظاهرات ضد دولتی پایان دهد.

مخالفان دولت اعلام کرده اند که در این انتخابات شرکت نخواهند کرد، انتخاباتی که قصد انحلال مجلس موسسان فعلی را دارد که در کنترل مخالفان دولت است.

از آغاز این اعتراضات تاکنون بیش از 3 هزار نفر بازداشت و 15 هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

صدها هزار نفر از مردم ونزوئلا طی هفته های اخیر به خیابان ها ریخته اند تا نسبت به کمبود شدید مواد غذایی، دارو و افزایش فزاینده تورم، اعتراض کنند.

این بدترین و خشونت بارترین اعتراضات علیه دولت مادورو از سال 2013 میلادی تاکنون به شمار می رود.

مخالفان دولت ونزوئلا بر این باورند که پیشنهاد مادورو برای تشکیل مجلس موسسان تلاش دیگری است تا مجمع ملی فعلی را که در اختیار مخالفان است، به حاشیه رانده و رئیس جمهور فعلی را در قدرت نگه دارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 18 تیر 1399 - 06:14:52 از آدرس: