تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رهبر جنبش انصارالله یمن: عربستان و امارات در جبهه آمریکا هستند
شنبه 14 بهمن 1396 - 10:08:57 |  بیداری اسلامی > یمن

رهبر جنبش انصار الله یمن تحولات اخیر عدن را بازی قدرتها و نیروهای مزدور در راستای خدمت به منافع متجاوزان به یمن توصیف کرد.
رهبر جنبش انصارالله یمن: عربستان و امارات در جبهه آمریکا هستند

 

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنرانی خود به مناسبت گرامیداشت سالروز شهدا، خواستار لزوم اهتمام، توجه و حمایت معنوی و مادی از خانواده های شهدا و رسیدگی دولت، نهادهای خیریه و جامعه به وضعیت معیشتی آنان شد.

وی سپس به بررسی اوضاع جهان عرب پرداخت و گفت: مزدوران در جهان عرب یک طرح اصل و ناب برخاسته از هویت خود ندارند. اماراتی ها و سعودی ها به جبهه آمریکا وابسته اند که در زمین فساد و جرم و جنایت می کند.

سید عبدالملک الحوثی به فتنه دسامبر گذشته در یمن اشاره کرد و گفت: با تلاش ها و درایت بزرگان کشور و یاری خداوند فتنهِ خیانت خنثی شد. خیانکاران در شهر عدن گواه دیگری بر حقیقت آن چیزی بودند که روز دوم دسامبر گذشته در راستای خدمت به متجاوزان به یمن روی داد. دولت و در صدر آن رئیس جمهور یمن تلاش های قابل تقدیری برای پایان دادن به همه آثار فتنه اخیر کردند.

وی افزود: بوق های تبلیغاتی متجاوزان تلاش بسیاری کرد تا همه اعضای کنگره مردمی یمن را که موضع شرافتمندانه ای گرفتند، خیانتکار معرفی کند. همکاری و اطمینان و اعتماد امروز در سطح محلی برقرار است و همه تلاش ها برای ارعاب شکست خورده است.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آنچه در عدن روی داد؛ یک بازی بین نیروهای مزدوری است که متجاوزان در راستای منافع خود از آنها استفاده می کنند اما این نیروهای مزدور به نتیجه نخواهند رسید.

وی گفت: مشکل متجاوزان با ما این است که از یمنی ها می خواهند ابزار اجرای مقاصد و اهداف آنها باشند اما ما می خواهیم که کشورمان آزاد و مردمان عزیز و سربلند باشند. گزینه ما به عنوان یک موضع مسئولانه و برحق مقابله با تجاوزگری است.

سید عبدالملک الحوثی بار دیگر بر موضع ثابت خود در حمایت از مسئله فلسطین تاکید کرد و گفت: ما همواره در کنار ملت فلسطین هستیم. این موضع ما ثابت و اصولی است. قدرتهای متجاوز رویکرد از بین بردن مسئله فلسطین و مطیع کردن همه منطقه در برابر آمریکا و اسرائیل را دنبال می کنند.

وی سپس خطاب به ملت سودان گفت: از ملت سودان می خواهیم که دولت خود را نصیحت کنند تا اقدام بیهوده خود در اعزام نظامیان سودانی به یمن برای به قتل رساندن ملت این کشور را متوقف کنند. برادران سودانی در گذشته نظیر برادر و خویشاوند به یمن می آمدند اما اکنون به خاطر حرص و ولع رئیس جمهور آنها به پول سعودیها، به عنوان متجاوز و ابزار خدمت به منافع سعودیها و اماراتی ها به یمن می آیند.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 12 تیر 1399 - 17:34:41 از آدرس: