تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
54 بیمار فلسطینی به علت محاصره نوار غزه جان خود را از دست دادند
چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 08:39:32 |  حقوق بشر  > جهان

54 فلسطینی در سال 2017 میلادی در حالی جان خود را از دست دادند که منتظر مجوز رژیم صهیونیستی برای خروج از سرزمین های فلسطینی برای درمان بودند.

به گزارش صداوسیما؛ سازمان جهانی بهداشت و سازمان های غیردولتی روز سه شنبه اعلام کردند 54 فلسطینی در سال 2017 میلادی در حالی جان خود را از دست دادند که منتظر مجوز رژیم صهیونیستی برای خروج از سرزمین های فلسطینی برای درمان بودند.
طبق گزارش مرکز حقوق بشر المیزان مستقر در نوار غزه، در سال های قبل فقط چند مورد مرگ فلسطینی های منتظر دریافت مجوز پزشکی ثبت شده بود.
سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد آماری را در اختیار دارد که قابل مقایسه با آمار سال 2016 است.
این آژانس وابسته به سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد 25 هزار فلسطینی ساکن نوار غزه سال گذشته از اسرائیل درخواست روادید کردند و فقط 54 درصد توانستند در زمان مقرر به پزشک مراجعه کنند.
جرالد راکنس چائوب رئیس دفتر این سازمان در سرزمین های فلسطین اعلام کرد «درصد روادید اختصاص یافته به بیماران برای خروج از غزه به شیوه نگران کننده کاهش یافت و به پایان ترین سطح بعد از 2008 رسید سالی که انتشار این آمار شروع شد.»
اسرائیل همه ورودی های کرانه باختری که از سال 1967 این منطقه را اشغال کرده است و نوار غزه را به استثنا چند کیلومتر مرز بین این منطقه و مصر تحت کنترل دارد.
به علاوه نوار غزه با محاصره شدید اسرائیل رو به رو است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 15:45:44 از آدرس: