تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کره شمالی برای مذاکره با آمریکا شرط گذاشت
سه شنبه 8 خرداد 1397 - 10:48:42 |  حقوق بشر  > جهان

رسانه رسمی کره شمالی امروز سه‌شنبه اعلام کرد که اگر آمریکا «صادقانه» به دنبال مذاکره است باید رزمایش‌های مشترک در منطقه را پایان دهد.

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رسانه رسمی کره شمالی امروز سه‌شنبه اعلام کرد که اگر آمریکا «صادقانه» به دنبال مذاکره است باید رزمایش‌های مشترک در منطقه را پایان دهد.

روزنامه «رودونگ سینمون» طی یادداشتی نوشت: اگر واشنگتن «صادقانه» امید به مذاکره با پیونگ‌یانگ را دارد باید رزمایش‌های نظامی مشترک تعلیق شود.

در این یادداشت از آمریکا خواسته شده تا در راستای تثبیت فضا برای گفتگو رزمایش‌های مشترک را متوقف کند.

در ادامه این یادداشت آمده است: در حالی که دو طرف به دنبال حل مسائل مورد مناقشه هستند این رزمایش مشترک نظامی چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

روزنامه رسمی حزب جمهوری خلق کره افزود: بر اساس قوانین بین‌المللی زمانی که دو کشور در حال آغاز گفتگو هستند تمامی اقدامات نظامی باید متوقف شود.

رودونگ سینمون در پایان، موضوع رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی را سنگ محکی برای واشنگتن توصیف کرده و می‌نویسد: این امر نشان خواهد داد که آیا آمریکا به دنبال صلح است یا خیر.

کره شمالی پیش از این نیز رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را مورد انتقاد قرار داده و مذاکرات سطح بالای روز چهارشنبه ۱۶ می‌ را در اعتراض به این رزمایش لغو کرد.

این شرط کره شمالی در حالی مطرح می‌شود که دو کشور خود را برای دیدار روز ۱۲ ژوئن ترامپ و کیم جونگ‌اون در سنگاپور آماده می‌کنند.

دیدار ترامپ و کیم جونگ‌اون با، اما و اگر‌های زیادی همراه شده است؛ روز پنجشنبه گذشته کره شمالی سایت «پانگی‌ری» که محل انجام آزمایش‌های هسته‌ای این کشور بود را از بین برد و ساعاتی پس از این اقدام، رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی، اعلام کرد از دیدار برگزاری نشست بین سران دو کشور منصرف شده است.

ترامپ در پی ارسال این نامه در اقدامی متناقض اعلام کرد که تغییری در دیدار برنامه‌ریزی شده با رئیس کره شمالی صورت نگرفته و این دیدار انجام خواهد شد.

منبع: میزان


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 15:39:11 از آدرس: