تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سفر مقام ارشد سازمان ملل به کره‌شمالی
سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:35:17 |  حقوق بشر  > جهان

رئیس امور کمک‌رسانی سازمان ملل در سفر به کره‌شمالی تاکید کرد، این سفر در برهه زمانی حساسی انجام می‌شود و یادآوری کرد ۱۰ میلیون تن یا به عبارتی ۴۰ درصد از جمعیت کره‌شمالی نیازمند دریافت کمک هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خبرگزاری دولتی کره‌شمالی جزئیاتی از سفر مارک لوکوک، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل ارائه نداد اما این اولین سفر یک مقام در این سطح به کره‌شمالی از سال ۲۰۱۱ است.

طبق بیانیه دفتر سازمان ملل در امور هماهنگی امور بشردوستانه، لوکوک تا پنج‌شنبه در کره‌شمالی می‌ماند. دستورکار او شامل نشستی با مقام‌های دولتی، نیروهای کمک‌رسان و دریافت‌کنندگان کمک‌های امدادی برای درک بهتر اوضاع خواهد بود.

مارک لوکوک دوشنبه در سخنانی گفت: جهان عمدتا این بحران انسانی عمیق در کره‌شمالی را نادیده گرفته است. جهان باید اکنون برای ارتقای وضعیت‌ زندگی میلیون‌ها تنی که در رنج به سر می‌برند، تلاش کند.   

علاوه بر اینکه او خواستار رفع موانعی‌ای از جمله تحریم‌های بین‌المللی شد که کار امدادرسانی به کره‌شمالی را مخدوش می‌کند و از کشورها خواست تا سخاوتمندانه رفتار کنند. آژانس‌های امدادی فعال در کره‌شمالی ماه آوریل درخواست ۱۱۱ میلیون دلار کردند تا از افراد آسیب‌پذیر حمایت کنند اما تنها ۱۰ درصد این مبلغ تاکنون تامین شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 27 تیر 1398 - 18:59:40 از آدرس: