تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
معاون اجتماعی دادگستری: کارگاه آموزشی ویژه قضات محاکم اطفال و نوجوانان برگزار شد
چهارشنبه 20 تیر 1397 - 10:45:35 |  قوه قضائیه

معاون اجتماعی دادگستری استان تهران از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه قضات محاکم اطفال و نوجوانان خبر داد و گفت: در این کارگاه بر استفاده از مشاوران در محاکم اطفال و نوجوانان تاکید شد.
معاون اجتماعی دادگستری: کارگاه آموزشی ویژه قضات محاکم اطفال و نوجوانان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جعفر برداره معاون اجتماعی دادگستری استان تهران از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه قضات محاکم اطفال و نوجوانان خبر داد.

وی گفت: در راستای اجرای برنامه‌های مصوب معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران و در اجرای برنامه اجرایی کردن راهنمای فنی و اجرایی مشاوره در محاکم اطفال و نوجوانان کارگاهی آموزشی و توجیهی با هدف آموزش به قضات محاکم اطفال و نوجوانان برگزار شد.

این مقام قضایی اظهار کرد: در این جلسه تاریخچه دادگاه اطفال و نوجوانان در قوانین داخلی، حضور مشاوران و تشکیل پرونده شخصیت در محاکم در قوانین داخلی بررسی شد.

برداره ادامه داد: تحلیل و بررسی مواد قانونی مرتبط با دادگاه اطفال و نوجوانان، نحوه اخذ نظریه مشاور توسط قضات دادگاه اطفال و نوجوانان و نحوه صدور رای و استفاده از نظریه مشاوران در صدور رای از دیگر موارد مطرح شده در این کارگاه بود.

وی در پایان گفت: در این کارگاه آموزشی بر استفاده از مشاوران در محاکم اطفال و نوجوانان و نیز استفاده از مواد پیمان نامه حقوق کودک در جهت مصالح عالیه کودکان تاکید شد.

منبع: میزان


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 05:16:06 از آدرس: