تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
فتاح خبر داد: افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد
سه شنبه 26 تیر 1397 - 13:32:32 |  حقوق شهروندی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش ۱۴ درصدی مستمری تمام مددجویان تحت پوشش این نهاد و سازمان بهزیستی خبر داد.
فتاح خبر داد: افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پرویز فتاح در نشست خبری گفت: این افزایش امشب و همزمان با واریز یارانه ها واریز می شود.
وی همچنین از پرداخت مابه التفاوت سه ماه فروردین ، اردیبهشت و خرداد خبر داد و گفت: این ما به التفاوت نیز امشب واریز می شود.
فتاح افزود : اراده بزرگی در دولت و نظام برای پشتیبانی از افراد نیازمند و کم درآمد شکل گرفت و این اقدام مهم انجام شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: امشب همچنین حدود سی هزار مددجوی جدید را وارد چرخه حمایتی می کنیم و می توانیم این اقدام را برای ماههای آینده نیز ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه ما اختیار داریم تا سقفی را وارد عرصه تحت پوشش کنیم ، گفت: سعی کردیم با شیب ملایمی جلو برویم و اخبار خوبی از استانها به گوش می رسد.
فتاح با بیان اینکه افراد در نوبت کمیته امداد در بعضی استان ها تقریبا به صفر رسیده است ، افزود: اگر افرادی نیز در نوبت باشند در دو تا سه ماه آینده این سقف برداشته می شود و این ظرفیتی است که تبصره 14 بودجه در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار داده است.
وی به تبصره 14 بودجه که 7 هزار میلیارد تومان برای رفع فقر مطلق در اختیار کمیته امداد امام خمینی قرار داده و شعار رئیس جمهور هم بوده است ، اشاره کرد و گفت: تمام این اعتبار برنامه ریزی شده و در تیرماه تا پایان اسفند برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تخصیص می یابد و هزینه خواهد شد.
فتاح این اقدام را مهم ترین گام در شرایط حساس کنونی کشور بیان کرد و افزود: سال گذشته اجرای مصوبه تبصره 14 تا آذر طول کشید اما امسال با تلاش و سرعت عمل نه تنها این مصوبه تصویب شد بلکه به اجرا نیز رسید و امشب واریزی ها صورت می گیرد.
وی به اقدام مهم دوم کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در تبصره 16 بودجه 97 حدود 1400 میلیارد تومان اعتبار از بانک ها به صورت وام قرض الحسنه برای اشتغال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تخصیص داده شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه نگرانی ما این بود که این رقم کمتر از رقم سال گذشته که دو هزار و 100 میلیارد تومان بود ، شده است ، افزود : ما در خصوص این موضوع انتقادی به دولت و مجلس داشتیم اما با درخواست ما شخص رئیس جمهور دستور داد که از محل برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی که سال قبل انجام شده بود سهم ویژه ای را به کمیته امداد اختصاص دادند و این موضوع به کل کشور ابلاغ شد.  

افزایش 50 درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش 50 درصدی کمک‌های مردمی به این کمیته در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
سید پرویز فتاح اظهار داشت: با تصویب دولت و مجلس مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی افزایش 14 درصدی داشته است و امشب علاوه بر واریز یارانه‌ها به حساب‌های مددجویان، مستمری آنان نیز واریز خواهد شد. 
وی افزود: خوشبختانه در سه ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی کمک‌های مردمی بودیم که نشان دهنده اعتماد مردم به کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

منبع: صدا و سیما 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 19 تیر 1399 - 22:00:28 از آدرس: