تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حقدادی: افزایش کودکان بی سرپرست یکی از معضلات مهم بهزیستی است
چهارشنبه 27 تیر 1397 - 07:35:51 |  کودکان

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزایش کودکان بی سرپرست را از مهمترین معضلات بهزیستی اعلام و بیان کرد: روزانه بین یک تا سه کودک بی سرپرست تحویل بهزیستی در این استان می شوند که بعضا شیرخواران رها شده هستند.
حقدادی: افزایش کودکان بی سرپرست یکی از معضلات مهم بهزیستی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین حقدادی افزود: پارسال 880 شیرخوار، کودک و نوجوان بی سرپرست یا بدسرپرست تحویل بهزیستی در خراسان رضوی شدند که نیمی از آنها کودکان با سن کمتر از دو سال هستند.
وی ادامه داد: شمار شیرخواران بی سرپرست پارسال نسبت به سال پیشتر 50 درصد بیشتر شد. طی اردیبهشت امسال نیز 60 شیرخوار در مرکز نگهداری بهزیستی خراسان رضوی پذیرش شده اند که این رشد بالایی نسبت به گذشته دارد.
معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی 30 درصد نوزادان تحویلی را رها شده و بی سرپرست اعلام و بیان کرد: بقیه شیرخواران تحویلی دارای والدین هستند ولی قاضی صلاحیت آنان را برای سرپرستی احراز نکرده است.
وی افزایش واگذاری فرزندان را در قالب 'فرزندخواندگی و امین موقت' از سیاستهای سازمان بهزیستی ذکر و بیان کرد: پارسال با 50 درصد رشد نسبت به سال پیشتر 317 فرزند بهزیستی تحت عنوان فرزندخوانده به خانواده ها واگذار شدند.
حقدادی افزود: همچنین پارسال 40 کودک معلول و مبتلا به بیماریهای صعب العلاج به خانواده های متقاضی تحویل شدند.  
منبع: ایرنا


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 28 بهمن 1398 - 14:33:27 از آدرس: