تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کارشناسان سازمان ملل: میانمار کنوانسیون حقوق کودکان را نقض کرده است
یکشنبه 31 تیر 1397 - 09:54:52 |  کودکان

کارشناسان حقوقی بر این باورند که میانمار در سرکوب مسلمانان روهینگیا، کنوانسیون سازمان ملل در خصوص حقوق کودکان را نقض کرده است.
کارشناسان سازمان ملل: میانمار کنوانسیون حقوق کودکان را نقض کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از رویترز، کارشناسان حقوقی تاکید کردند که میانمار در سرکوب مسلمانان روهینگیا مرتکب نقض کنوانسیون حقوق کودکان سازمان ملل شده است.

از اوت گذشته حدود 700 هزار مسلمان روهینگیا از سرکوب خشن و خونین ارتش میانمار مجبور به فرار به سوی مرزهای بنگلادش شده اند.

آمریکا و سازمان ملل اقدامات وحشیانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را نسل کشی و پاکسازی قومی دانسته اند.

آوارگان روهینگیا موارد گسترده ای از کشتار، تجاوز و آتش زدن مزارع و خانه های خود را گزارش داده اند. برخی کشورها شرایط فعلی مسلمانان روهینگیا را با پاکسازی قومی گسترده در جریان جنگ بالکان در دهه 1990 میلادی مقایسه می کنند.

کارشناسان حقوقی با تجزیه و تحلیل اطلاعات و گزارش های نهادهای مختلف سازمان ملل و گروه های بین المللی حقوق بشر به این جمع بندی رسیده اند که میانمار حقوق کودکان را در سرکوب مسلمانان روهینگیا نقض کرده و مرتکب قتل، شکنجه و آتش زدن عمدی مزارع و خانه های مسلمانان روهینگیا شده است.

این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که هم دولت و هم نیروهای امنیتی در قبال این جنایات مسئول هستند. میانمار در سال 1991 میلادی به کنوانسیون سازمان ملل در خصوص حقوق کودکان پیوسته و باید این قوانین را رعایت و اجرا کند.

دولت و ارتش میانمار تاکنون حاضر به اظهار نظر درباره گزارش کارشناسان حقوقی درباره نقض حقوق کودکان نشده اند.

منبع: تسنیم


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 05:29:02 از آدرس: