تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تصویب سند ملی مناسب سازی محیط برای معلولان
سه شنبه 20 شهریور 1397 - 14:27:39 |  حقوق شهروندی

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی سازمان بهزیستی کشور از تصویب سند ملی راهبردی ستاد مناسب سازی کشور برای معلولان در ششمین جلسه این ستاد خبر داد و گفت: در این سند وظایف تمام دستگاه ها در رابطه با مناسب سازی مشخص تر و شفاف شده است.
تصویب سند ملی مناسب سازی محیط برای معلولان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ابراهیم کاظمی مومن سرائی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این سند راهبردها و برنامه های ستاد مناسب سازی کشور برای معلولان تدوین شده تا این ستاد بر اساس آن عمل و اقدامات مناسب سازی پنجساله را پیگیری کند.
وی اضافه کرد: این سند برای شناخت موقعیت فعلی کشور در زمینه مناسب سازی معابر برای معلولان است و توصیف و تحلیل محیط داخلی و خارجی برای مناسب سازی را ارائه می دهد و جهت حرکت ستاد مناسب سازی کشور را مشخص می کند.
وی خاطرنشان کرد: کارشناسان متخصص حدود دو سال روی سند ملی مناسب سازی محیط برای معلولان کار کرده و چشم اندازهای آن را ترسیم کرده اند تا به اهداف آرمانی در زمینه مناسب سازی خیابان ها و دستگاه های دولتی برسیم.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: سند ملی راهبردی مناسب سازی تا یک ماه آینده با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور رونمایی خواهد شد.
مومن سرائی ادامه داد: سند ملی شامل برنامه پنجساله مناسب سازی کشور است که نقاط ضعف و قوت مناسب سازی کشور در آن با مشارکت نمایندگان دستگاه های عضو ستاد مناسب سازی کشور و تشکل های مردم نهاد بررسی شده است.
وی در ادامه ساختار ستاد مناسب سازی کشور را تشریح کرد و گفت: این ستاد یک مجموعه فرابخشی شامل 15 عضور است که وزیر کشور ریاست این ستاد و رئیس بهزیستی دبیری این ستاد را برعهده دارند و 9 معاون وزیر و دو نماینده تشکل های مردم نهاد در این ستاد عضویت دارند تا برای تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و سالمندان کشور در این ستاد، تصمیم گیری های لازم را انجام دهند.
به گزارش ایرنا در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار فرد دارای معلولیت از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 07:48:52 از آدرس: