تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
واکنش وزارت خارجه آمریکا به ناپدید شدن جمال خاشقجی
سه شنبه 17 مهر 1397 - 09:55:44 |  حقوق بشر  > جهان

وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای به ناپدید شدن «جمال خاشقجی»، نویسنده منتقد حکومت عربستان واکنش نشان داد.
واکنش وزارت خارجه آمریکا به ناپدید شدن جمال خاشقجی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای به ناپدید شدن «جمال خاشقجی»، نویسنده منتقد حکومت عربستان واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: ما شاهد گزارش‌های ضد و نقیضی درباره سرنوشت روزنامه‌نگار برجسته سعودی و همکار رونامه واشنگتن پست بوده‌ایم.

در ادامه این بیانیه آمده است: همانگونه که رئیس جمهور بیان کرد ما درباره ناپدید شدن وی نگران هستیم و مقامات وزارت خارجه از طریق کانال‌های دیپلماتیک با پادشاهی عربستان سعودی در این باره گفتگو کرده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا افزود: ما از دولت عربستان می‌خواهیم تا از تحقیقات کامل درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی حمایت کند و درباره نتایج این تحقیقات شفاف عمل کند.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ناپدید شدن جمال خاشقجی

جمال خاشقجی ۵۹ ساله که از جمله برای روزنامه آمریکایی واشنگتن پست می‌نویسد و یکی از منتقدان سیاست‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به شمار می‌رود، روز سه‌شنبه ۱۰ مهر به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده و دیگر بازنگشته است.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه گزارش داد که ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده است.

بر اساس گزارش میزان، رئیس «انجمن رسانه‌های عربی» ترکیه در مصاحبه با روزنامه «نیویورک تایمز» نیز گفت که مقامات ترکیه به قتل رسیدن و تکه‌تکه شدن جسد «جمال خاشقجی»، نویسنده سعودی را تأیید کرده‌اند.

ساعاتی پیش از بیانیه وزارت خارجه آمریکا نیز دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است: درباره این موضوع نگران هستم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 16:52:04 از آدرس: