تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
روسیه برای جنگ آماده می شود
شنبه 5 آبان 1397 - 14:40:56 |  حقوق بشر  > جهان

معاون اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه:آمریکا آماده جنگ می شود و روسیه باید برای دفاع از خاک، اصول و ارزش های خود آماده باشد.
روسیه برای جنگ آماده می شود

به گزارش صدا و سیما؛ یکی از مقامات روسیه تأکید کرد کشورش برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهاجمی آماده است.
اندری بلوسوف معاون اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه در اظهار نظر درباره خروج یکجانبه آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میانبرد گفت: آمریکا آماده جنگ می شود و روسیه باید برای دفاع از خاک، اصول و ارزش های خود آماده باشد.
بلوسوف افزود: به دنبال آنکه روسیه نتوانست مجمع عمومی سازمان ملل را به تصویب قطعنامه این کشور در حمایت از پیمان نیروهای هسته ای میانبرد متقاعد کند، روسیه برای یک جنگ آماده می شود و من می توانم این موضوع را تأیید کنم. ما برای دفاع از سرزمین، تمامیت ارضی، اصول، ارزش ها و ملت خود آماده می شویم.
وی در عین حال تأکید کرد این روسیه نیست که برای آغاز جنگ آماده می شود و تفاوت بزرگی میان آمادگی روسیه و آمریکا وجود دارد. به لحاظ زبان شناختی تفاوت تنها در یک کلمه است، هم به زبان روسی و هم به انگلیسی: روسیه برای جنگ آماده می شود و آمریکا برای جنگ آماده می شود. در غیر اینصورت چرا آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج می شود، توانمندی هسته ای خود را تقویت و دکترین جدید هسته ای اتخاذ می کند؟
بلوسوف خاطر نشان کرد چنانچه آمریکا از این پیمان خارج شود و توان هسته ای خود را به شیوه ای کنترل نشده تقویت کند با واقعیت دیگری مواجه خواهیم شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پیمان نیروهای هسته ای میان برد سال 1987 در بحبوحه جنگ سرد بین رؤسای جمهور وقت روسیه و آمریکا به امضاء رسید و دو طرف توافق کردند زرادخانه های هسته ای خود را کاهش دهند و به نابودی همه موشک های کروز یا بالستیک با برد بین 310 تا 3400 مایل متعهد شدند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنبه گذشته اعلام کرد کشورش قصد دارد از پیمان نیروهای هسته ای میان برد- به دلیل اینکه روسیه این پیمان را نقض کرده است- خارج شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1398 - 06:23:43 از آدرس: