تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
فرمانده ناجا خبر داد: آمادگی کامل پلیس برای استقبال از زائران
دوشنبه 7 آبان 1397 - 10:54:49 |  حقوق شهروندی

فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی کامل پلیس به منظور استقبال از بازگشت زائران خبر داد و گفت: همه بخش‌های ناجا اعم از انتظامی و ترافیکی با اتخاذ تدابیر مناسب و پیش بینی تمهیدات لازم آماده بازگشت به کشور هستند و پلیس تا رسیدن همه زائران به مقصد به تلاش خود ادامه خواهد داد.
فرمانده ناجا خبر داد: آمادگی کامل پلیس برای استقبال از زائران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار  حسین اشتری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با سه مرز مهران، چذابه و شلمچه ضمن خسته نباشید و خدا قوت به همه همکاران مستقر در مرز‌های سه گانه از تلاش‌های کلیه این عزیزان در انجام ماموریت اربعین حسینی (ع) تقدیر و تشکر کرد.

وی به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش نزولات آسمانی در مناطق مزبور اشاره و بر امداد و کمک رسانی به زائران در شرایط جوی نامناسب تاکید و تصریح کرد: انصافاً در مرز‌های سه گانه همکاران عزیز بسیار خوب انجام وظیفه کرده اند که ابراز رضایتمندی مسئولان و زائران موید این امر است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه ما تامین امنیت است، گفت: نباید در انجام این وظیفه تا ورود آخرین زائر به کشور کوتاهی کنیم.

سردار اشتری بر تمرکز بر پایانه‌های مرزی سه گانه به منظور انتقال زوار از طریق اتوبوس‌ها و نیز خودرو‌های شخصی تاکید کرد.

فرمانده ناجا به موضوع نظم بخشی در تردد و بازگشت زائران به کشور اشاره و بر افزایش گشت‌های انتظامی، راهور و پلیس راه و نیز تقویت آن‌ها تاکید و بیان کرد: همکاران عزیز در پلیس راهور و پلیس راه بایستی طول مسیر بازگشت را پوشش کامل داده و شرایطی را فراهم کنند که زوار عزیز کوچکترین مشکلی نداشته باشند.

سردار اشتری با تشکر از موکب داران به منظور پذیرایی بسیار مطلوب از زائران خواست تا پس از پایان اربعین، مواکب خود را همچنان تا بازگشت آخرین زائر برپا نگه دارند.

سردار اشتری ، بر بکارگیری کلیه امکانات نیرویی و تجهیزاتی ناجا در راستای خدمات رسانی به زائران تاکید و تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم بایستی از سوی پلیس راه برای توقف کلیه فعالیت‌های راهسازی تا پایان بازگشت زائران به مقاصد خود انجام شود.

فرمانده ناجا از آمادگی کامل پلیس به منظور استقبال از بازگشت زائران خبر داد و گفت: همه بخش‌های ناجا اعم از انتظامی و ترافیکی با اتخاذ تدابیر مناسب و پیش بینی تمهیدات لازم آماده بازگشت به کشور هستند و پلیس تا رسیدن همه زائران به مقصد به تلاش خود ادامه خواهد داد.

هماهنگی بسیار مطلوب با سفارت ایران در عراق برای بازگشت زائران

سردار "فتحی زاده" دیگر سخنران این ارتباط زنده ویدئو کنفرانسی بود که اظهارداشت: فرایند بازگشت زائران در مرز‌های سه گانه آغاز شده که امسال نسبت به سال گذشته این امر کمی با تاخیر انجام شده است.

وی به هماهنگی‌های بسیار مطلوب برای بازگشت زائران با سفارت ایران در عراق اشاره کرد و گفت: هماهنگی‌های بسیار خوبی با سایر سازمان‌ها خصوصاً نیرو‌های مسلح و پایانه‌ها برای تامین اتوبوس به منظور انتقال زوار انجام شده است.

بر اساس گزارش میزان، این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ۶۰ درصد تردد زائران توسط خودرو‌های شخصی انجام می‌گیرد از شهروندان خواست به هنگام رانندگی ضمن رعایت قوانین و مقررات، از انجام تخلفات حادثه ساز پرهیز کنند.

گفتنی است، در پایان این ارتباط ویدئو کنفرانسی، مسئولان مستقر در پایانه‌های مرزی سه گانه، گزارشی از عملکرد خود را ارائه دادند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 17 خرداد 1399 - 17:30:55 از آدرس: