تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سردار اشتری: پیروزی، عزت و آبروی ما در پیروی از منویات حکیمانه فرمانده معظم کل قوا است
یکشنبه 20 آبان 1397 - 11:54:19 |  حقوق شهروندی

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه حق مردم شهیدپرور ما خدمت در خور شأن آن‌ها است، گفت: نیروی انتظامی نیز به خدمت کردن برای این چنین مردمی افتخار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار حسین اشتری اظهار داشت: محله برزان اصفهان یکی از محله‌های با قدمتی است که در قبل از انقلاب، حین و بعد از آن خدمات شایانی داشته و در این محله، علمای بزرگی می‌زیستند، همچنین در ماه‌های محرم و صفر همیشه مجالس سوگواری در آن برپا بوده و مردم این محله در همه صحنه‌های حساس انقلاب و دوران دفاع مقدس حضوری درخشان داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به رشادت‌های فرماندهان و رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: مردم محله برزان بیشترین سهم را در تشکیل یگان زرهی و دریایی این لشکر داشتند و امروز وظیفه داریم که آن رشادت‌ها و مجاهدت‌ها را به نسل جدید انتقال دهیم.

بر اساس گزارش میزان، سردار اشتری، بالاترین مسئولیت رزمندگان و جانبازان را انتقال فرهنگ ۸ سال دفاع مقدس به جوانان دانست و بیان کرد: کسانی که لحظه به لحظه آن دوران را با گوشت و پوست خود حس کردند امروز وظیفه دارند خاطرات خود را بنویسند و به نسل جدید منعکس کنند.

وی بیان کرد: البته کتاب‌های زیادی در این زمینه نوشته شده که بسیار ارزشمند هستند، اما این‌ها تنها گوشه‌ای از آن دوران هستند و باید ده‌ها سال در مورد آن گفت، نوشت و به تصویر کشید.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اذعان کرد: امروز امنیت و آرامش ما در منطقه مثال زدنی است البته دشمن تلاش‌های زیادی برای ناامن کردن کشور ما کرد، ولی به حول و قوه الهی، هدایت‌های مقام معظم رهبری، خون شهدا و مجاهدت رزمندگان اسلام در رسیدن به هدف خود ناکام ماند.

وی با انتقاد از برخی که می‌گویند نسل جوان امروز دیگر مانند گذشته پشت انقلاب و رهبری نیست، گفت: من با قاطعیت می‌گویم اگر همین امروز جنگی رخ دهد و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمان حضور در جنگ را صادر کنند تعداد جوانانی که شرکت می‌کنند اگر بیشتر از دوران دفاع مقدس نباشد، کمتر نخواهد بود.

سردار اشـتری با بیـان اینکه رئیس جمهور بی عقل آمریکا هنوز ملـت ایـران را نشناخته که ما را تهدید می‌کند و دم از تحریم‌های جدید می‌زند، تصریح کرد: ۱۳ آبان امسال به نسبت تمام سال‌های انقلاب پرشکوه‌تر برگزار شد چرا که هر موقع دشمن، ایران اسلامی را تهدید کرد مردم چشمگیرتر از همیشه به صحنه آمدند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه آن‌ها می‌گویند انقلاب ایران به چهل سالگی خود نمی‌رسد، گفت: مردم ما در ۲۲ بهمن امسال هم جواب آن‌ها را می‌دهند و به یاری خداوند جوانان این مرز بوم، از این گونه ایام را بسیار خواهند دید.

وی با بیان اینکه باید به داشته هایمان افتخار کنیم، افزود: امروز به برکت خون شهدا در زمینه نظامی از توانمندی دفاعی بالایی برخورداریم و در موضوعات علمی، پزشکی و صنعتی نیز پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم، اما در زمینه اقتصادی لازم است که مسئولان تلاش بیشتری کرده و مشکلات مردم را حل کنند.

سردار اشتری در ادامه به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ۱۴ خرداد ماه امسال که فرمودند: باید به دهه ۶۰ برگردیم اشاره کرد و گفت: شما دیدید که در آن دوران چه مشکلاتی داشتیم، اما با آن روحیه توانستیم پیروز شویم، امروز اگر مدیران ما همان روحیه را داشته باشند همه مشکلات کشور حل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه البته مشکلات داخلی نباید دستاویزی برای سوء استفاده دشمن علیه ما شود، اضافه کرد: در وصیت نامه همه شهدا می‌بینیم که به ما سفارش می‌کنند، امام و رهبری را رها نکنید، امروز پیروزی، عزت و آبروی ما در پیروی از منویات حکیمانه فرمانده معظم کل قوا است و ان شاءالله با پیروی از دستورات ایشان می‌توانیم از این گردنه مشکلات به خوبی عبور کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مردم ما همان مردم هستند و ما مسئولان باید مراقب باشیم تا از راه شهدا فاصله نگیریم، به شهید "نورخدا موسوی" که در درگیری با گروهک ریگی معدوم، مجروح شد و ۱۰ سال زندگی نباتی داشت، اشاره و تصریح کرد: پدر این شهید بزرگوار در مراسم تشییع پیکر فرزندش به من گفت، از شما درخواست دارم دست از رهبری بر ندارید، من یک جوان دیگر هم دارم که حاضرم آن هم، برای این نظام شهید شود.

سردار اشتری، تصریح کرد: حق مردم شهیدپرور ما خدمت در خور شأن آن‌ها است و نیروی انتظامی نیز به خدمت کردن برای این چنین مردمی افتخار می‌کند.

وی تاکید کرد: امروز ما با هرگونه قانون شکنی در کشور برخورد می‌کنیم و هرکجا که اراذل و اوباش بخواهند، گردنکشی کنند با آنان به شدت برخورد می‌کنیم البته در این زمینه طرح‌های مختلفی داریم تا مقتدرانه با کسانی که به حقوق مردم تجاوز می‌کنند، مقابله کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: معتقدیم ۹۹ درصد مردم کشور افراد شریف و با فرهنگی هستند و ما نیز همواره خود را خادم آن‌ها می‌دانیم؛ تمام کلانتری‌ها و پاسگاه‌های ناجا مأمن و پناهگاه آن‌ها هستند.

سردار اشتری به حضور فرماندهان نیروی انتظامی در بین مردم و رسیدگی به مشکلات آنان تاکید کرد و گفت: ناجا همیشه آماده شنیدن انتقادات و پیشنهادات دلسوزانه مردم است و قطعاً آن‌ها را در برنامه‌های خود مد نظر قرار می‌دهد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13:14:41 از آدرس: