تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نخستین نماینده زن مسلمان آمریکایی به دنبال لغو قانون ممنوعیت حجاب سر در کنگره
دوشنبه 28 آبان 1397 - 14:49:54 |  حقوق بشر  > جهان

نخستین نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا اعلام کرده است نهایت تلاش خود را برای لغو قانون ممنوعیت استفاده از حجاب سر در کنگره آمریکا به کار می‌گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت آی 24، «الهان عمر»، نخستین نماینده دموکرات و مسلمان کنگره آمریکا است که در پیامی توئیتری اعلام کرده است نهایت تلاش خود را برای لغو قانون ممنوعیت حجاب سر در کنگره آمریکا انجام می دهد.

عمر، نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا در این پیام توئیتری نوشت: هیچ کسی روسری را روی سر من قرار نداده است جز خودم. این انتخاب من است و آخرین ممنوعیتی نیست که من برای لغو آن تلاش خواهم کرد.

این پیشنهاد که با حمایت نانسی پلوسی، رهبر دموکرات ها در مجلس نمایندگان و جیم مک گاورن، نماینده دموکرات ماساچوست همراه بوده است به عنوان بخشی از یک بسته اصلاحات مطرح شده است و برای قانون ممنوعیت استفاده از کلاه  و سرپوش مذهبی در کنگره که در سال 1837 تصویب شد، استثناء ایجاد می کند.

در صورتی که این لایحه تصویب شود و شکل قانونی به خود بگیرد استفاده از حجاب سر و کیپا [کلاه سنتی یهودیان] در کنگره منع قانونی نخواهد داشت.

عمر که اصالتی سومالیایی دارد  پس از پیروزی در انتخابات از جنبش بایکوت، سلب و تحریم اسرائیل موسوم به (BDS)  حمایت کرد که از سوی حامیان رژیم صهیونیستی در کنگره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. او پیشتر رژیم صهیونیستی را «رژیم آپارتاید» توصیف کرده بود.

این نماینده مسلمان در سال 2012 در اظهاراتی گفته بود رژیم صهیونیستی جهان را هیپنوتیزم می کند تا اقدامات ناشایست آن نادیده گرفته شود.

رشیده طلیب ۴۲ ساله که تابعیت فلسطینی-آمریکایی دارد دیگر زن مسلمانی است که از ایالت میشیگان وارد کنگره آمریکا شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 20:43:08 از آدرس: