تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گری گوری نرسیانس: ارامنه هرگز خود را جدا از ملت ایران نمی‌دانند
یکشنبه 25 آذر 1397 - 14:25:50 |  اقلیت ها

نماینده رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه ایران با اشاره به اهمیت جایگاه پیروان ادیان توحیدی در نظام جمهوری اسلامی و همبستگی آنان با ملت ایران در ۴۰ سال گذشته گفت: ارامنه هرگز خود را جدا از ملت ایران نمی‌دانند و در کنار سایر ایرانیان، چهلمین سالگرد انقلاب را جشن می‌گیرند.
گری گوری نرسیانس: ارامنه هرگز خود را جدا از ملت ایران نمی‌دانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «گری گوریس نرسیانس» نماینده رئیس شورای خلیفه گری ارامنه ایران با اشاره به اهمیت جایگاه پیروان ادیان توحیدی در نظام جمهوری اسلامی و همبستگی آنان با ملت ایران در ۴۰ سال گذشته گفت: ارامنه هرگز خود را جدا از ملت ایران نمی‌دانند و در کنار سایر ایرانیان، چهلمین سالگرد انقلاب را جشن می‌گیرند.

وی در حاشیه نشست کارگروه تخصصی اقلیت‌های دینی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: وظیفه ملی و شرعی همه ما پیروان ادیان توحیدی و ارامنه است که در کنار سایر هموطنان ایرانی مراسم پیروزی انقلاب را جشن بگیریم و در سال‌های گذشته نیز همواره این ایام را گرامی داشته و امسال هم تکرار خواهیم کرد.

گری گوریس نرسیانس افزود: ادیان توحیدی همبستگی و اتحاد و همدلی خود را همواره در چهل سال گذشته حفظ کرده اند و در برنامه‌های امسال، باید بیش از گذشته بر اتحاد ملی تاکید شود. ارامنه از سال‌های خیلی قدیم و از دوران اشکانیان و ساسانیان در کنار دیگر ایرانی‌ها بودند و حتی سپاهی داشتند که از مرز‌های ایران دفاع می‌کردند و در جنگ تحمیلی ۸ ساله نیز ارامنه در دفاع از ایران و مرز‌های کشورمان نقش آفرینی کردند. در جنگ تحمیلی ارامنه فقط در تهران، ۷۰ الی ۸۰ شهید تقدیم انقلاب گردند و همچنین تعداد زیادی جانباز و اسیر دادند. ارامنه همجنین در پیروزی انقلاب هم نقش آفرینی کردند و هرگز خود را جدا از ملت ایران ندانسته و نمی‌دانند، زیرا آن‌ها جزءلاینفک ملت ایران هستند و پس از پیروزی انقلاب، در کنار همه ایرانیان ایستادند و همچنان در مقابل تمام تهدیداتی که وجود دارد، ایستادگی خواهند کرد.

بر اساس گزارش تارنمای شورای هماهگی تبلیغات اسلامی، وی اضافه کرد: یکی از دستورات و سفارشات حضرت عیسی مسیح است که همانطور که من به شما محبت می‌کنم، شما هم به یکدیگر محبت کنید و این سفارش حضر مسیح (ع) به این معنا است که یک ارمنی مسیحی باید، جان خود را برای همسایه خود بدهد و این گذشت و ایثار در ارامنه نسبت به هم وطنان و ملت ایران وجود دارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 28 بهمن 1398 - 12:42:23 از آدرس: