تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کدام آیات قرآن همزمان با اولین روز سال نو میلادی در مجلس قرائت شد؟
سه شنبه 11 دی 1397 - 09:45:48 |  اقلیت ها

دویست و هفتاد و یکمین نشست علنی مجلس شورای اسلامی، دقایقی قبل با حضور ۲۱۲ نفر از نمایندگان، آغاز شد.
کدام آیات قرآن همزمان با اولین روز سال نو میلادی در مجلس قرائت شد؟

به گزارش میزان، دویست و هفتاد و یکمین نشست علنی مجلس شورای اسلامی، دقایقی قبل با حضور ۲۱۲ نفر از نمایندگان، آغاز شد.

ریاست این جلسه را علی لاریجانی بر عهده دارد.

امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی دستور جلسه علنی امروز  را به شرح زیر اعلام کرد.

۱. ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی در مورد: بررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴) قانون مالیات‌های مستقیم

۲. گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مبنی بر رد تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایر ایران

۳. گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد:بررسی طرح فوریتی ساماندهی بازار خودرو

۴. گزارش کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مبنی بر تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در خصوص چگونگی اجرای قانون اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی و واردات محصولات کشاورزی و دامی با استفاده از ارز دولتی

۵. گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مورد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس

۶. انتخاب یک نفر از هر نمایندگان هر استان به عنوان عضو کمیته هماهنگی اشتغال استان‌ها و انتخاب دو نفر از نمایندگان هر استان به عنوان عضو هئیت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان.

در ابتدای این جلسه که همزمان با آغاز سال نو میلادی است آیات ۱۱۱ تا ۱۱۴ سوره مائده به قرار زیر قرائت شد:

«وَإِذْ أَوْحَیْتُ إِلَى الْحَوَارِیِّینَ أَنْ آمِنُوا بِی وَبِرَسُولِی قَالُوا آمَنَّا وَاشْهَدْ بِأَنَّنَا مُسْلِمُونَ».و [یاد کن]هنگامى را که به حواریون وحى کردم که به من و فرستاده‌‌ام ایمان آورید گفتند ایمان آوردیم و گواه باش که ما مسلمانیم (۱۱۱).


«إِذْ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ یَا عِیسَى ابْنَ مَرْیَمَ هَلْ یَسْتَطِیعُ رَبُّکَ أَنْ یُنَزِّلَ عَلَیْنَا مَائِدَةً مِنَ السَّمَاءِ قَالَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ» . و [یاد کن]هنگامى را که حواریون گفتند اى عیسى پسر مریم آیا پروردگارت مى‌ تواند از آسمان خوانى براى ما فرود آورد [عیسى]گفت: اگر ایمان دارید از خدا پروا دارید (۱۱۲).


«قَالُوا نُرِیدُ أَنْ نَأْکُلَ مِنْهَا وَتَطْمَئِنَّ قُلُوبُنَا وَنَعْلَمَ أَنْ قَدْ صَدَقْتَنَا وَنَکُونَ عَلَیْهَا مِنَ الشَّاهِدِینَ». گفتند مى‏ خواهیم از آن بخوریم و دلهاى ما آرامش یابد و بدانیم که به ما راست گفته‏ اى و بر آن از گواهان باشیم (۱۱۳).


«قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنْزِلْ عَلَیْنَا مَائِدَةً مِنَ السَّمَاءِ تَکُونُ لَنَا عِیدًا لِأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآیَةً مِنْکَ وَارْزُقْنَا وَأَنْتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ».
عیسى پسر مریم گفت: بار ال‌ها پروردگارا از آسمان خوانى بر ما فرو فرست تا عیدى براى اول و آخر ما باشد و نشانه‏ اى از جانب تو و ما را روزى ده که تو بهترین روزى ‏دهندگانى (۱۱۴).

امروز سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ مصادف با آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 19:57:53 از آدرس: