تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پیام بیانیه رهبری به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب، این است که انقلابی‌تر بمانیم تا بیشتر پیشرفت کنیم
جمعه 26 بهمن 1397 - 16:48:03 |  حقوق بشر  > ایران

خطیب موقت نماز جمعه تهران،گفت: پیام روشن بیانه مقام معظم رهبری به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب، این است که انقلابی‌تر بمانیم تا بیشتر پیشرفت کنیم. این بیانیه وظیفه‌ساز و مسئولیت‌آفرین است.
پیام بیانیه رهبری به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب، این است که انقلابی‌تر بمانیم تا بیشتر پیشرفت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: ملت عزیز ما حق تقوا را در شکر نعمت ولایت الهی بجا آورد. ملت ایران یک ملت قدرشناس و شاکر است؛ ملت عزیز ما یک ملت شکور است.

وی تصریح کرد: «صبر انقلابی»،ملت انقلاب کرده و به ولایت الهی رسیده را در برابر بحران‌ها و آفت‌ها حفظ می‌کند و «شکر» ظرفیت‌های یک ملت را شکوفا می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: نماد شکر ملی مردم ایران 22 بهمن‌ها بوده است و 22 بهمن امسال جلوه بدیعی داشت.

وی با بیان اینکه 22 بهمن امسال یک سجده شکر ملی بود،گفت: در میان نبرد سنگین رسانه‌ای و در معرض تمام دشمنی‌ها و تحریم‌ها و در شرایط دشوار اقتصادی و در شرایط خاص آب و هوایی،ملت عزیز ما، 22 بهمن امسال یک حماسه فاطمی را خلق کردند. همه آمدند و یک 22 بهمن بی‌نظیر را رقم زدند. شمارندگان جمعیت ما در داخل و خارج بر کیفیت و کمیت این حضور سرافرازانه اقرار کردند. همه آمدند از همه قشرها و نسل‌ها.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری،تصریح کرد: 22 بهمن امسال، یک سیلی به یادماندنی بر چهره سیاه شیاطین  و دشمنان ملت ایران بود. یک تحقیر تاریخی برای دشمنان ملت ایران و یک هشدار برای ناراضی‌تراش‌ها و خائنان و نفوذی‌ها بود.

وی با اشاره به بیانیه صادره توسط مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب، اظهار داشت: رهبر حکیم و عالیقدر ما در پاسخ به این سوال که در ادامه راه چگونه می‌توانیم شکرگذار انقلاب بزرگ اسلامی باشیم، در قالب یک بیانیه به عنوان  گام دوم انقلاب اسلامی، هدیه‌ای به ملت باوفای ایران اسلامی دادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، ادامه داد: صادرکننده این بیانیه، یک رهبر الهی و نورانی و عارف و باصفا و شجاع است. ولی فقیه زمان و دارای تجریه عالی مدیریت ولایی، ژرف‌نگر، مصلح و یک مجاهد کارکشته با بیش از 55 سال سابقه مجاهدت است. در اوج فرزانگی و فرهیختگی و با اشراف تاریخی است. با شناخت از جهان معاصر و تاریخ ملت‌ها سرشار از مهربانی‌ها و احساس پدری است. بهره‌مند از قلم استوار، است. آری؛ صادر کننده این بیانیه چنین شخصیتی است.

وی بیان داشت: آرزوهای ولایت الهی و آرمان‌ها و مسیر طی شده و مسیر پیش‌رو  در این بیانیه و نقشه راه خلاصه شده است. ملت ما از خون‌آوردها بهره وافر دارد. کشور ما چالش‌ها و غفلت‌ها را پشت سر گذاشته است و پیروزی‌ها و فتوحات فراوانی را هم به دست آورده است. بیانیه گام دوم انقلاب، در آستانه قرن پانزدهم که به اذن الهی قرن استقرار تمدن نوین اسلامی به دست با کفایت ملت ایران، خواهد بود، صادر شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری، گفت: در این بیانیه رهبر عزیزمان امید واقع بینانه و خوشبنی مومنانه را به عنوان روح اصلی که برخاسته از خداباوری و تجربه شگرف انقلاب اسلامی است، مدنظر قرا داده‌اند.

وی تصریح کرد: این منشور استوار ابعاد قابل توجهی داد؛ در این بیانیه نورانی از یک سو عقلانیت و ژرف‌نگری حاکم است. از طرف دیگر یک جامعیت کم نظیر دارد؛ این بیانیه هم بُعد جامعه‌شناختی دارد، هم دارای بُعد تربیتی و آسیب‌شناسانه است و هم دارای ویژگی جهادی و حماسی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: این بیانیه مملو از آرایه‌های هنری و واژه‌های خوش‌ساخت و ترکیب‌های بدیع و استعاره‌های استوار است و به عنوان نقشه راه ملت ایران در دستر من و شما و جامعه جوان ما قرا گرفته است.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب، یک روایت متفاوت و خلاقانه از انقلاب کبیر اسلامی است. آن تبیین فوق‌العاده و دلبرانه و عمیقی که در این بیانیه نسبت به انقلاب اسلامی انجام شده یک روایت به روز و پیش برنده و باورپذیر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری، تاکید کرد: موضوع انتقال هوشمندانه میراث انقلاب اسلامی به نسلی که دارد از راه می‌رسد، از ویژگی‌های بیانیه نورانی گام دوم انقلاب است.

وی بیان داشت: صداقت و صراحت انقلابی در متن این بیانیه مشاهده می‌شود. این بیانیه انعطاف انقلابی را به عنوان یک روش نقد و بررسی پیش رو قرار می‌دهد. فاصله گرفتن از مدیریت انقلابی را علت چالش‌ها می‌داند. شما در این بیانیه انصاف و صداقت و صراحت را می‌بینید. در عین حال این بیانیه بسیار باصلابت نوشته شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: پیام روشن این بیانه این است که انقلابی‌تر بمانیم تا بیشتر  پیشرفت کنیم. این بیانیه وظیفه‌ساز و مسئولیت‌آفرین است.

وی افزود: مخاطب این بیانه دشمنان ملت ایران هستند؛ به کوری چشمشان می‌بینند که وقتی دارند از فروپاشی صحبت می‌کنند رهبر عزیزمان نقشه راه چهل سال آینده را ترسیم می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری، تاکید کرد: مدیران نیز از دیگر مخاطبان این بیانیه هستند. باید مدیران فعلی به نصاب مدیریت انقلابی در ساده زیستی و عدالت‌خواهی و فسادستیزی و زیست مردمی برسند.

وی بیان داشت: مخاطب این نامه به صورت خاص جوانان عزیز و رشید و شایسته ما هستند که سازندگان چهله دوم انقلاب هستند. رهبر ما جوان‌شناس و جوان‌باور و جوان‌یاور است. این سرمایه بزرگ یعنی جوانان که در ساخت جمعتی ما محسوس هستند یک جامعه بانشاط را به رخ دشمنان که دچار پیری هستند می‌کشاند. دشمن به استحاله هویتی این نسل جوان ما دل بسته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تاکید کرد: جوانان به میدان بیایند و نگذارند این بیانه بایکوت شود و تبیین هنرمندانه از این بیانیه داشته باشند.

منبع: میزان


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1398 - 14:45:46 از آدرس: