تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سردار شرفی تشریح کرد: خدمت رسانی کمیته های پیشگیری ناجا به صورت شبانه روزی در نوروز
یکشنبه 26 اسفند 1397 - 11:26:25 |  حقوق شهروندی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت فعالیت‌های این پلیس در ایام نوروز، ماموریت و اهداف قرارگاه نوروزی ابوذر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "محمد شرفی" در سومین جلسه " قرارگاه نوروزی ابوذر پلیس پیشگیری ناجا" با تبریک حلول ماه رجب و سالروز ولادت با سعادت حضرت علی (ع)، با اشاره به برپایی همه ساله قرارگاه نوروزی ابوذر در پلیس پیشگیری ناجا، در توضیح اهداف اساسی این قرارگاه اظهار داشت: قرارگاه ابوذر به منظور سازماندهی کارکنان پلیس پیشگیری ناجا با هدف تأمین نظم و امنیت، ایجاد فضای امن و ارائه خدمات انتظامی به هم‌وطنان و جلب رضایت مردم و پیشگیری از وقوع جرایم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه قرارگاه نوروزی این پلیس که ابوذر نام دارد با 6 کمیته تخصصی به صورت شبانه روزی در ستاد پلیس پیشگیری فعال است، خاطرنشان کرد: این 6 کمیته عبارتند از کمیته‌های پیشگیری انتظامی، نظارت و بازرسی، پیشگیری اجتماعی، پشتیبانی و آموزش، تجزیه و تحلیل وقایع و کمیته یگان‌های حفاظت از اماکن و شخصیت‌ها که با هماهنگی دبیرخانه قرارگاه ابوذر فعالیت می‌کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مهم ترین وظایف قرارگاه ابوذر را هدایت ستادی، انجام هماهنگی با رده‌های درون و برون سازمانی در اجرای طرح‌های نوروزی، دریافت و ارسال آمار و عملکرد و اقدامات به صورت دائم، ثبت  اخبار و وقایع مهم در مورد وقوع سرقت‌ها و جرایم، امداد خواهی، مشاوره، نظارت و بازرسی، تعامل لازم با دبیرخانه قرارگاه‌ امام علی(ع) در سطح ناجا برشمرد و بیان کرد: این وظایف به گونه‌ای تنظیم شده که امکان بهترین عملکرد از نظر فرماندهی و کنترل نیروها در عرصه عملیات را برای هدایت‌کنندگان فراهم کند.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با تاکید بر لزوم تعامل مستمر با سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول در امور مرتبط با نوروز تصریح کرد: در همین راستا قرارگاه ابوذر در بالاترین سطح پلیس پیشگیری به صورت مداوم با سایر سازمان‌ها در تعامل است تا این هم‌افزایی منجر به بهبود و پیشرفت خدمت به مردم عزیزمان شود.

سردار شرفی در پایان با بیان اینکه قرارگاه ابوذر در طول نوروز  فعال است و کمیته‌ها به صورت فعال به کار خود ادامه  می دهند، گفت: گزارش عملکرد  کمیته طی روزهای آینده و با اوج گرفتن فعالیت آنها به مردم عزیز ارائه می شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ شنبه 5 بهمن 1398 - 03:37:58 از آدرس: